Azuro zaručující návratnost investice aneb Kvalita za méně peněz

16. 1. 2024
Azuro zaručující návratnost investice aneb Kvalita za méně peněz

Vkládat peníze můžete téměř do čekoholiv. Ale pokud se na něčem shodují analytici, pak že nemovitosti si drží svou hodnotu. Uvažujete-li navíc o nákupu bytu či domu jako o investiční příležitosti, pak se jedná o investici téměř bez rizika a se stálým příjmem. Samozřejmě za předpokladu, že si takovou nemovitost pořídíte za účelem pravidelného výnosu z pronájmu. A pobřeží Costa del Sol se zárukou nejslunečnějšího počasí v Evropě v tomto ohledu přináší skvělé možnosti.

Andaluské pobřeží má v Evropě své jedinečné místo právě kvůli tomu, že zde slunce svítí více než 300 dnů v roce. To je vhodné jak pro rozvoj elektromobility (o tom třeba někdy příště), cestovního ruchu (Španělsko je dlouhodobě druhá nejvíc navštěvovaná země světa), tak i pro investice do zahraničních nemovitostí. A to právě proto, že místní klima celoročně láká lidi nejen ze středu a severu Evropu, kteří touží si užívat slunného počasí i v podzimních a zimních měsících. 

Dlouhodobé i krátkodobější pronájmy jsou i díky rozmachu remote systému práce velmi poptávané. „Dnes je poměr bytů kupovaných k pronájmu a vlastnímu bydlení půl na půl,“ říká k tématu spoluzakladatelka kanceláře Viva España Monika Vavreková s tím, že koupi nemovitosti na pobřeží Costa del Sol rozhodně doporučuje jako investici do budoucích let, „Kvitovat z toho v budoucnu bude jak rodina, děti, tak i známí a přátelé, kteří sem budou jezdit na dovolenou a návštěvy, užívat si moře a tepla. Určitě se taková investice zhodnotí. Sama jsem to udělala, takže vím, o čem mluvím.“  

Vyšší zisky z pronájmu 

Češi si obecně pořizují investiční nemovitosti (nejvíce byty či apartmány) v lákavých turistických oblastech u moře či na horách. Španělská Andalusie nabízí obojí – horská střediska  i nekonečné kilometry mořských pláží. Výhodou investování do místních nemovitostí je kombinace zajímavých příjmů z pronájmu a možnosti užívat si teplého počasí i v zimních měsících. „Správný výběr investiční nemovitosti se snažíme podložit čísly, po koupi klienty propojíme se společností nebo jednotlivcem, který s pronájmem pomůže. Na pokrytí provozních nákladů přitom obvykle postačí pronájem na 1 až 2 měsíce v letních měsících,“ vypichuje ekonomickou výhodu atraktivity Costa del Sol druhý ze zakladatelů společnosti Viva España Viktor Margita. 

Někdo se může bát, že nezná místní předpisy, zákony, poplatky, daně. S tím vším ale realitní kancelář ráda pomůže od začátku do konce. „Realitní byznys tady ve Španělsku je naprosto odlišný od toho v Čechách nebo na Slovensku. Proto je lepší si nás najmout, abychom vás bezpečně provedli celým obchodním procesem od výběru nemovitosti po podpis smlouvy u notáře. Nebudete se muset o nic starat, budete v klidu a bez stresu. Musí ale existovat mezi námi a klientem naprostá důvěra, která je podle mě asi nejdůležitějším aspektem celého obchodu,“ dodává Monika a Viktor ji doplňuje: „Investice do nemovitostí v zahraničí je z dlouhodobého hlediska zcela vhodnou alternativou v rámci budovaní aktiv. Kromě finančního aspektu tato investice otevírá dveře do země, kde kvalita života je na vyšší úrovni, přitom paradoxně levnější než u nás doma. Kvalita za míň peněz, to zní jako slogan z reklamy, tady to ale platí na sto procent.“

Pokud se zajímáte o nákup zahraniční nemovitosti a nechcete se kvůli tomu vydat ze všech volných prostředků, nabízí finanční řešení hypotéka u české banky. Některé ale požadují ručení nemovitostí v tuzemsku. Pro případné financování nemovitosti v zahraničí hypotečním úvěrem je nutné, aby si realitu na území EU pořizoval občan členské země EU. „Naši klienti financují koupě nemovitostí většinou z vlastních zdrojů, ale sem tam se najde klient, který chce nákup financovat úvěrem. Ten s ním dokážeme vyřídit a pomoct mu s financováním,“ uklidňuje všechny potenciální klienty Monika.

  


Související články

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.