Málaga vyhlíží rekordní leteckou sezonu 2024

7. 4. 2024
Málaga vyhlíží rekordní leteckou sezonu 2024

Letošní léto bude na letiště v Málaze historické! Letecké společnosti nabídly v téměř 110 tisících letech 20 milionů sedadel – oproti loňské letní sezoně se podle novin Euroweeklynews.com jedná o 11% nárůst přepravy.

Navyšuje se také výčet evropských trhů, pro které je slunné Costa del Sol hlavním cílem letních radovánek: o 20 % se navýšil počet míst pro Němce, pro Nizozemce o 14 %, pro Italy dokonce o 23 %. Hlavním trhem ale nadále zůstává Velká Británie, pro kterou je zamluveno 4,7 milionů sedadel. Z toho jen na Londýn připadají 2 milionů letenek. Za britskou metropolí jsou Paříž, Barcelona, Dublin, Amsterdam, Brusel, Madrid, Manchester, Stockholm a Kodaň.  

Turisté ale jih Španělska čím dál víc vyhledávají také mimo hlavní sezonu. Jen letos v lednu a únoru letiště v Málaze odbavilo 2,7 milionů lidí (to je o 20 % víc než v předchozím roce). A pokud bychom brali v potaz celou Andalusii, pak místní letiště na letošní léto počítají s celkem 28,6 miliony sedadel ve více než 160 tisících letech. Costa del Sol tak čeká po všech stranách rekordní turistická sezona. A kdy přijedete vy? J     


Související články

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.