Do Andalusie jeďte hned zkraje jara, nebudete litovat

22. 2. 2024
Do Andalusie jeďte hned zkraje jara, nebudete litovat

Myslíte, že na dovolenou k moři na pobřeží Costa del Sol se dá jezdit jen o letních prázdninách? Rádi vás vyvedeme z této mylné představy. Pokud můžete, zabalte si lehké oblečení do kufru rovnou teď, nevyjdete z údivu. Aktuální teploty se již přes den lehce šplhají přes dvacet stupňů, na nebi není jediný mráček, a to ještě ani březen nezačal.

Španělské jižní pobřeží se pyšní tím, že zde svítí slunce víc než 320 dnů v roce. Costa del Sol leží mezi dvěma méně známými pobřežními oblastmi Costa de la Luz a Costa Tropical. Dříve se zde nacházela řada malých rybářských osad, ale dnes je region turistickou destinací světového významu. 

Žhavá léta 

Samozřejmě neuděláte chybu, když si budete chtít užít opalování a vln hlavně během letních prázdnin, kdy mají děti školní volno. Za hlavní turistickou sezónou, kdy jsou pláže a restaurace plné turistů z celého světa, se považuje období od června do zhruba poloviny září. V té době zde panují vysoké teploty – vloni přesahovaly teploty vzduchu přes den 40 stupňů Celsia a voda v bazénech měla více než 30 stupňů. Jsou otevřené všechny restaurace a bary, fungují aquaparky a všechny potřebné služby. 

Vedlejší sezóna lepší než hlavní? 

Pokud se chcete vyhnout přeplněným promenádám, v klidu si rezervovat kurt na padel tenis, jít si zaběhat podél moře bez nutnosti kličkování mezi lidmi anebo si zahrát golf kdykoliv se vám zachce, udělejte si volno už v březnu nebo v dubnu. Přibalte si jednu mikinu či svetr na větrnější večery, jinak si vystačíte s lehkých oblečením. A na plavky myslete také, místní se koupou v mořských vlnách už v únoru. 

Jarní měsíce a pak ještě říjen a listopad se skvěle hodí také na poznávání zajímavých míst, kterých Andalusie nabízí opravdu velké množství. Ale o těch zase příště. Těšíme se na viděnou na jihu Španělka, přijeďte na tapas a skvělé místní víno už teď, vždyť letadlem sem doletíme z Čech i Slovenska za tři hodiny. A vážně, do Málagy létají aerolinky  neustále. 

 

 


Související články

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.