MÁLAGA

MÁLAGA

Hlavní město Costa del Sol a provincie Málaga, toto andaluské město je nejjižnějším v Evropě. Proč se přestěhovat do Málagy? Málaga není jen branou na Costa del Sol, je plná umění, historických památek, moderních obchodů, pláží a poskytuje jedny z nejlepších jídel na světě.

Toto ošuntělé přístavní město prošlo v posledních dvaceti letech opětovným objevem. S otevřením Picassova muzea v roce 2003 (narodil se v Málaze) došlo k přílivu veřejných peněz vynaložených na kulturní expanzi. Od městského pouličního umění MAUS (Málaga Arte Urbano en el Soho) v Soho až po budovu nového Centre Pompidou v luxusním Muelle Uno Porto, je to pastva pro oči všude, kam se obrátíte.

Přeplněním je modernizace infrastruktury a výbuch pohostinnosti vůči kreativním typům – špičkovými restauracemi, obchody s vintage oblečením, butikovými hotely, střešními terasovými bary a obecně kosmopolitní atmosférou prosperující až do noci.

Pak je tu tradiční Málaga. Alcazaba je maurská pevnost navazující na starobylé hradby města. K dispozici je 15 pláží, všechny lemované Chiringuitos – tradiční plážové restaurace, kde se griluje na písku. Místní obyvatelé jsou přezdívaní boquerones (ančovičky) kvůli množství, které jedí, a je zde mnoho tapas barů, specializovaných ultramarinos (tradiční obchody s potravinami), pouliční a kryté trhy prodávající bohatou místní produkci. Příjemné klima po celý rok z něj dělá skvělé město pro venkovní akce. Od pouličních umělců po velkoměstské festivaly nikdy tady není nedostatek aktivity.

OBYVATELSTVO

Na rozdíl od některých španělských měst se Málaga v létě neuklidňuje, má více než 1 milion turistů ročně a mnoho z nich v období červen – srpen. Turisti můžou očekávat životní styl večírků, dobré jídlo a vícejazyčné povídání po většinu roku, se zvlášť rušným létem.

NEMOVITOSTI

S rychlou generální opravou přišly vyšší ceny nemovitostí v centru Málagy. Naštěstí existují zajímavé čtvrtě, kde stále najdete cenově dostupné bydlení, například univerzitní čtvrť Teatinos je oblíbená mezi studenty a mladými rodinami. Centrum typicky nabízí bydlení v bytech, zatímco vily a viladomy jsou k dispozici na předměstí.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

Málaga si vybudovala dobrou pověst pro nakupování. Pěší zóna Calle Larios má stovky mezinárodních obchodů na ulici, zatímco Muelle Uno má designové butiky obsluhující bohaté přístavní dělníky výletních lodí. Málagská pobočka El Corte Inglés je plná španělské módy, domácího zboží a dobrého supermarketu. Mnoho okresů má místní rekreační zařízení, banky a poštovní služby.

DOPRAVA

Letiště Málaga má letecké spojení do více než 60 zemí světa. Z letiště se můžete dostat do města vlakem (8 minut), expresní autobusovou dopravou nebo taxíkem. Vlaková doprava Renfe jezdí mimo stanici María Zambrano a můžete cestovat téměř kamkoli ve Španělsku. Málaga – Madrid je jen dvě hodiny 45 minut rychlým vlakem AVE. Můžete také chytit místní vlak z Málagy do Fuengiroly a jezdí autobusy i do centra města a na předměstí.

ZAMĚSTNANOST

Pokud nepracujete pro zavedenou společnost nebo v profesionálním sektoru, jsou k dispozici krátkodobé smlouvy, z nichž nejvíce odpovídá bar a restaurace.

ZDRAVOTNICTVÍ

Málaga je hustě nabitá lékaři na klinikách nebo v soukromé praxi, z nichž sedm inzeruje služby v anglickém jazyce. Po celém městě je dobře respektovaná porodnice, zdravotnická škola a několik nemocničních míst.

ŠKOLY

V Málaze existují stovky možností pro děti školního věku, najdete místní španělské státní školy v jednotlivých okresech a mezinárodní školy poseté podél pobřeží plus St Georges v centru města.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Bydlení v Málaze je levnější než v okolních pobřežních letoviscích a ve většině měst ve Velké Británii. Venkovní životní styl také hodně zlevňuje volný čas, stravování může být buď velmi drahé, nebo velmi levné, v závislosti na vašem rozpočtu.


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.