ESTEPONA

ESTEPONA

Nachází se mezi horami a mořem, Estepona je klasické andaluské město, které si zachovává španělské kouzlo s přístupem k tomu nejlepšímu a ohromujícího pobřeží. Proč se přestěhovat do Estepony?

Pěkně bílé domy, pláže světové třídy a sofistikovaná atmosféra dělají z Estepony destinaci pro lidi, kteří si užívají ty nejlepší věci v životě.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Estepona je tradiční rybářské městečko, které se stalo letoviskem se zřetelně andaluským vzhledem. Projděte kolem bíle omytých budov vyzdobených úžasnými modrými a růžovými květy směrem k moři a kolem jednoho z mnoha chiringuitos (plážových barů), kde se podávají čerstvé ryby a paella.

Estepona je obklopena horami pohoří Sierra Bermeja a má příjemné mikroklima s přibližně 325 dny slunečního svitu ročně. Léta budou teplá a suchá a zimy budou příjemně mírné, což znamená, že budete moci co nejlépe využít dvou pláží města oceněných modrou vlajkou. Nejoblíbenější je Playa la Rada v centru města s moderní promenádou, kde budete procházet 2,5 km dlouhými palmami a exotickými kaktusy.

Život se stále točí kolem tradičního náměstí v centru – hezké náměstí Plaza de las Flores je vždy plné lidí, kteří se potkávají na lavičkách nebo ve venkovní kavárně.

S populací kolem 70 000 najdete město živé, ale ne ohromně. Toto je místo, kde hledat, pokud hledáte něco tradičněji španělského, ale se všemi slunečnými výhodami, které region nabízí.

NEMOVITOSTI

Estepona je součástí „zlatého trojúhelníku“, který zahrnuje také krásné Benahavís a glam Marbellu. V hezkém starém městě najdete malé byty, zatímco modernější okolní oblasti se skládají převážně z novějších bytových domů. Bydlení se táhne podél pobřeží s řadou komplexů. A pokud chcete vytvořit svůj vlastní velkolepý design, jsou k dispozici také pozemky se stavebním povolením.

DOPRAVA

Příjezd a odjezd nebude problém, protože z letišť v Malaze a Gibraltaru budete v obou směrech méně než hodinu jízdy. Estepona je s okolním regionem spojena rychlou zpoplatněnou cestou AP-7, nebo si můžete udělat čas a užít si pobřeží podél A-7. Pokud jste bez auta, časté spojení z moderního autobusového nádraží na východní straně města vás spojí s hlavními městy a letišti.

NAKUPOVÁNÍ

Město Estepona je blaženě prosté velkých nákupních komplexů, ale v centru města najdete celou řadu malých a středních obchodů. Existuje také řada trhů, které stojí za prozkoumání. Nakupte čerstvé ovoce a zeleninu na tradičním městském trhu a v neděli ráno seďte v přístavu na populární Mecadill del Puerto, Aladinovu jeskyni dárků, šperků a řemesel.

VZDĚLÁVÁNÍ

Výběr školy, která je vhodná pro vaši rodinu, nebude problém. Spolu se španělskými státními zařízeními existuje řada mezinárodních škol, které vyučují v angličtině a španělštině. Vyzkoušejte mezinárodní školu v Esteponě a Colegio Bilingüe Atalaya, obě asi 20 minut západně od města Estepona.

ZDRAVOTNICTVÍ

Určitě se budete cítit lépe, když se budete pohybovat na slunci, ale Estepona má vynikající péči i o veřejné zdraví, má státní jednotku A&E, ‚Ambulatorio ‚ve městě a hlavní nemocnici v blízké Marbelle. Kromě toho existuje výběr soukromých odborných lékařů a doplňkových lékařských služeb.

ZAMĚSTNANOST

Není překvapením, že většinu příležitostí najdete v odvětví služeb a cestovního ruchu, zatímco i stále se rozvíjející trh nemovitostí má spoustu příležitostí. Pro španělské mluvící se zkušenostmi v oblasti prodeje a IT existuje na pobřeží Costa del Sol několik velkých zaměstnavatelů.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Ceny nájemného a domů jsou na západním konci Costa del Sol obecně vyšší, takže můžete počítat s tím, že za jídlo nebo týdenní nákup zaplatíte o něco více, než byste platili ve větších letoviscích na západě.

 


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.