ŽIVOTNÍ NÁKLADY

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Chcete-li znát odpověď, musíte si vše jednoduše srovnat s ostatními evropskými hlavními městy. Španělsko obecně není drahá země, ve které by se dalo žít. I když v jeho regionech existuje několik rozdílů, mnoho cizinců si tuto zemi může tolik užít, protože mají přístup…

JE OBECNĚ DRAHÝ ŽIVOT VE ŠPANĚLSKU?

Chcete-li znát odpověď, musíte si vše jednoduše srovnat s ostatními evropskými hlavními městy. Španělsko obecně není drahá země z pohledu životních nákladů. I když v jeho regionech existuje několik rozdílů, mnoho cizinců si tuto zemi může tolik užít, protože mají přístup k jídlu a volnočasovým aktivitám za opravdu skvělé ceny, kolikrát levnější než u nás.

Důvod této skutečnosti? Podle údajů OECD je příjem na obyvatele ve Španělsku o 10 000 USD nižší než průměrná úroveň OECD (kolem 20 000 EUR). Nízký průměrný plat v kombinaci s vyšší mírou nezaměstnanosti než ve zbytku Evropy pomáhá pochopit, proč jsou současné cenové hladiny relativně nízké. V tomto smyslu tedy jako cizinec zjistíte, že Španělsko je docela dostupné. Můžete si užít více než slušnou nabídku za nízkou cenu. V závislosti na vašem konkrétním životním stylu a aktivitách mohou ceny mírně vzrůstat.

Náklady ve Španělsku
Životní náklady 2

ŽIVOTNÍ NÁKLADY NA COSTA DEL SOL

Jižní region země je preferovanou volbou pro mnoho lidí. A jsou k tomu dobré důvody, protože si můžete užívat úžasnou životní úroveň za opravdu nízkou cenu. To je na jihu Španělska podle našeho názoru jednou z 10 nejlepších věcí v zemi.

Životní náklady jsou stále považovány za nízké ve srovnání s vyspělejšími zeměmi, například v USA. To je také jeden z důvodů, proč se mnoho lidí rozhodlo žít na Costa del Sol, kromě příjemného podnebí. Záleží to však i na vašem rozpočtu. Život v Marbelle značně zvyšuje vaše každodenní výdaje. Strávit den na pláži nebo stolováním stojí víc než v jiných oblastech. Jak se říká, za to, co dostanete, musíte zaplatit. Záleží také na tom, kde žijete- v uzavřené komunitě, ve velkém městě nebo na malém městě. Nezmiňujeme luxusní vily za pár milionů eur – údržba a provoz těchto nemovitostí samozřejmě vyžaduje větší rozpočet. Ale náklady za standardní apartmán jsou porovnatelné jako u nás a navíc jste u moře a na slunci… To za to přece stojí…

 


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.