VÝLETY

VÝLETY

Je to bohatství podmanivé kultury a nádherné architektúry kromě výjimečného středomořského podněbí, které je hlavním lákadlem pro mnoho lidí, kteří uvažují o koupi nemovitosti v Costa del Sol. Prozkoumali jsme blízké oblasti nejdéle do 1-2 hodin jízdy autem.

BOHATÉ OKOLÍ DO 2 HODIN JÍZDY AUTEM

Je to bohatství podmanivé kultury a nádherné architektúry kromě výjimečného středomořského podněbí, které je hlavním lákadlem pro mnoho lidí, kteří uvažují o koupi nemovitosti v Costa del Sol. Prozkoumali jsme blízké oblasti nejdéle do 1-2 hodin jízdy autem. Podívejte se na náš seznam a vyhledejte si svá místa, která by jste chtěly navštívit během vašeho poznávání…

Pláž
Malaga

NÁVŠTĚVA MALAGY

Oblast Andalusie láká stále více návštěvníků nejen svými téměř 200 km písečnými plážemi, ale také samotným historickým centrem. V posledních několika desetiletích byly nedaleké prázdninové destinace v Malaze plné turistů, kteří hledají slunce. Má příjemné podnebí po celý rok, například brzy na jaře nebo pozdě na podzim může být stále příjemné, proto je návštěva Malagy vynikajícím nápadem na jednodenní výlet nebo i delší pobyt.

Proslávil ji hlavně světový malíř Pablo Picasso, který se tu narodil. Dnes si můžete prohlédnout jeho rodný dům, nebo museum, ve kterém se nachází více než 200 jeho děl. Na potulkách Malagou můžete narazit i na slávneho herce Antonia Banderase, který odtud taky pochází a několikrát ročně se do rodného města rád vrací.

Plaza de la Constitucion je srdcem města obklopené obchody, kavárny a restauracemi. Mramorová janovská fontána ze 16. století magnetizuje turisty i místní obyvatele svými elegantními prvky. Na náměstí v sousedství hlavní pěší ulice (Marques de Larios) se konají tradiční akce a různé oslavy. Chcete-li strávit nějaký čas na náměstí a sledovat ruch města, navštivte kavárnu Central Malaga, kde si můžete vychutnat ranní kávu a tradiční španělskou snídani „rajče na toastu s olivovým olejem“ zvanou „pitufo“.

Katedrála v Malaze – první věc, kterou si všimnete, když stojíte před katedrálou, je jedna z nedokončených věží. Z tohoto důvodu proto nazývají tento římskokatolický kostel jako „La Manquita“ – „Jednoramenná dáma“. Katedrála má převažně renesanční prvky, ale její hlavní průčelí navazuje na barokní styl.

Marina v Malaze – projděte se po Parque de Malaga lemovaném palmami a lavičkami a pozorujte exotické tropické rostliny kolem vás. Je to jako zelená oáza ve městě posetá fontánami, sochami a dětskými hřišti. Park potěší všechny generace, kde si mohou užít přírodu protkanou klidem a krásou.

El Pimpi je nejstarší tapas bar v Malaze. Stále si zachovává své jedinečné kouzlo, které přitahovalo také Tonyho Blaira a Antonia Banderase. Hledejte jejich podpisy na sudech, můžete je najít! Rušná atmosféra v každé místnosti s nádechem historie a geranové květináče dělají z terasy barevnou zahradu. El Pimpi se nachází jen pár krúčků od Picassova muzea, takže by mohl být ideálním místem k obědu v poledne. El Pimpi může být díky slavnostem ve večerních hodinách zaneprázdněn během významných oslav a o víkendech, proto je lepší si udělat předem rezervaci.

LODENNÍ VÝLET DO ALHAMBRY

Klenot jižního Španělska se majestátně nachází na vrcholu Al-Sabiky na pozadí lyžařského ráje Sierra Nevada. Když jste na jihu Španělska, stojí za to si udělat jednodenní výlet do tohoto elegantního paláce, pevnosti a zahrad. Je to jako být předávkovaný krásou v jedné oblasti, tak se totiž v Alhambře budete cítit. Jeho architektura je vzácným darem pro naše smysly. Můžete strávit hodiny zkoumáním a nasáváním krásy a historie Alhambry.

Alhambra
Mijas

OBJEVTE MIJAS - OKOUZLUJÍCÍ VESNICI NA POBŘEŽÍ COSTA DEL SOL

Možná jste již navštívili Costa del Sol v jižním Španělsku, ale neslyšeli jste ještě o typické andaluské vesnici zvané Mijas. Mijas je půvabná bílá vesnice zasazená do hor, jen půl hodiny jízdy od města Malaga. Mijas je jedna z nejhezčích vesnic v regionu s působivou krajinou všude kolem.

Mijas se skládá z několika oblastí, jako jsou Mijas Costa, La Cala de Mijas, Las Lagunas a nádherná vesnička Mijas Pueblo na svahu. Mijas Pueblo je relativně malý na prozkoumání s typickými úzkými španělskými dlážděnými uličkami zdobenými květináči, kde také najdete některá historická muzea, kostely, náměstí, malé parky a taky oslíky, které vás můžou povozit po vesničce.

PUERTO BANUS JE LESKLÝ KLENOT COSTA DEL SOL

Marbella je luxusním místem na pobřeží Costa del Sol se třpytivým diamantem, přístavem Puerto Banus, nejenom pro bohaté a vlivné lidi. Puerto Banus je zasazen do pobřežní vesnice a zachovává původní, osobitou andaluskou architektůru. Naproti tomu exkluzivní obchody vyšší třídy, jako Dolce & Gabanna, Hermes, Louis Vuitton, Michael Kors, Bvlgari, Versace, Christian Dior, Gucci a mnoho dalších, byly umístěny vedle přístavu a v ulicích za ním. (Tyto luxusní značky se nacházejí pouze v Puerto Banus, v Malaze je nenajdete.)

Dále tady uvidíte luxusní jachty, které jsou vlastněné především arabskými, evropskými milionáři a mezinárodními celebritami, které si v regionu často dělají letní přestávku. Během letních měsíců tady můžete zahlédnout někoho z honosného světa celebrit.

Existuje tady obrovské množství restaurací s mezinárodní kuchyní a bary pro všechny druhy peněženek, ale obecně za vysoké ceny. (Parkování je v blízkosti přístavu relativně drahé.)

V noci tíhnou dobře oblečení návštěvníci a místní obyvatelé k přístavu, který si chtějí užít jiskřivou atmosféru Puerto Banus a vydat se do restaurací, barů a nočních klubů za zábavou. Dorazí drahými auty, jako jsou Ferrari, Lamborghini, Rolls Royces, Mercedes Benz,BMW a promění přístav v živou scénu prohlídky automobilů všech luxusních značek.

Poloha: Puerto Banus je jen 6 km (3,7 mil) od Marbelly.

Puerto Banus[2]
Castillo Monumento Colomares

VSTUPTE DO POHÁDKOVÉ KNIHY V BENALMÁDENĚ - HRADU KRIŠTOFA COLUMBA

Už z dálky vás Castillo Monumento Colomares okamžitě okouzlí a vzbudí vaši zvědavost. Tento hrad byl původně postaven jako pomník na počest cest Krištofa Columbuse k objevení Ameriky. Celý projekt realizoval jeden americký lékař, který pomník navrhl. Pracoval po boku dvou stavitelů a svůj nápad oživil. Po absolvování jednotlivých stanovišť, získáte přehled o životě a dobrodružstvích Columbuse, které můžete sledovat podle vyřezávaných detailů.

DOBRODRUŽSTVÍ VÁS ČEKÁ I NA SKÁLE GIBRALTARU

Chcete vidět opice? Pokud jste odpověděli ano, tak Gibraltar je pro vás ideálním místem na výlet. Kde jinde v Európě můžete vidět volně žijící opice, kromě Gibraltaru? Kolónie opíc Makak Magok sa usadila na Skale ´´The Rock.´´ Odtud je to už jenom na skok do nedalekého Maroka a to ne jenom pohledem Giblartar, ještě stále anglická kolónie se pýšní hned několika raritami. První jsme již zmínili – jsou to opice. Druhou je, že vstupem do Gibraltaru se ocitněte na hranici a to doslova. Po jejím přechodu se ocitněte na semaforu. Křižovatka? Áno, jenže …ne tak obyčejná. Přes tuhle totiž nejezdí jenom auta, ale i letadla. Jste na letišti

Při procházce centrem máte pocit, že jste v Londýně. Ne, na Gibraltaru nenajdete London eye ani Tower bridge ale červené telefonní budky a restaurace s nabídkou fish and chips najdete všude kolem. Mimochodem, Gibraltar nemá spotřebné daně ani DPH. Dámy, určitě tušíte, čo to znamená

Gibraltar
Sevilla

CO DĚLAT V SEVILLE BĚHEM VÍKENDU

“Kdo neviděl Sevillu, neví co je zázrak.“ Fráze, nebo je to opravdu tak? Sevilla je čtvrté největší město Španělska. Po potulkách uličkami narazíte na Sevillskou katedrálu, ve které je umístěn náhrobek objevitele Ameriky, Krištofa Kolumba. Odtud se dostanete ke Giralde – někdejšímu minaretu staré mešity a dnes zvonici katedrály. Z výšky 70 metrů sa vám naskytne panoramatický výhled na toto malebné městečko. Uvidíte královský palác Alcazar, věž Torre del Oro a své potulky městem zakončíte na Plaza de Espana – jedním z najhezčích španělských náměstí vúbec.

TARIFA A SURFAŘI

Nejjižnější cíp európskeho kontinentu, magické místo kde sa Středozemné moře potkává s Atlantickým oceánem, to je Tarifa. Ráj pro surfisty a Maroko na dosah ruky.

Zatímco Marbella a Puerto Banús jsou populárně známé jako okouzlující, kosmopolitní útočiště pro milovníky plážových klubů a šampaňského, v mnoha ohledech je přímořské městečko Tarifa pravým opakem. Jen něco málo přes hodinu jízdy od honosných butiků a elegantních restaurací na pobřeží Costa del Sol, je Tarifa jakýmsi nedotčeným bohémským rájem, oblíbeným hlavně mezi umělci, spisovateli, hippies a surfaři. To je místo, kde pravděpodobně uvidíte ručně vyráběné drobnosti a designové šperky a taky nádhernou přírodu.

Staroměstská čtvrť Tarifa je malá, ale je dobré ji prozkoumat – je plná skvělých malých obchúdků, kaváren a restaurací – ale vydejte se trochu mimo město na západ a dostanete se do slavných Tarifských rájů bílých písků, kde najdete hlavně surfaře.

Dále na cestě do města Cádiz, jsou další oblíbené pobřežní vesnice jako Bolonia, Zahara de los Atunes, Caños de Meca, El Palmar, Conil a Sancti Petri.

Samozřejmě, pokud nemáte rádi vítr, Tarifa nemusí být pro vás: protože je světově proslulá pro windsurfing a kitesurfing a je vždy velmi větrná.

Tarifa
Nerja

ČAS OBJEVIT NERJU

Nerja je malá rybářská vesnice v jižním Španělsku, vzdálená asi hodinu jízdy od města Malaga směrem na východní pobřeží. Je to okouzlující vesnice, která ve svých slavných jeskyních Nerja skrývá některé historické nástěnné malby. Římané, poté i Moors tady zanechali své kulturní stopy, které stojí za vidění.

NÁVŠTĚVA FRIGILIANY, SKRYTÉHO KLENOTU ANDALUSIE

Oblast Andalusie oplývá okouzlujícími bílými městy, ale Frigiliana je jedním z nejkrásnějších. Byla dokonce ustanovena španělskými orgány cestovního ruchu za „nejhezčí vesnici v Andalusii“. Pokud jste nikdy neslyšeli o tomto mimořádném městě a jeho odkazu, je to čas, kdy se můžete dozvědět více. Frigiliana se nachází na úbočí hory, jen 6 km od Nerje a 70 km od Malagy, obklopená přírodním parkem.

Frigilliana
Ronda

OBJEVTE RONDU SKRYTOU V HORÁCH

Ronda je zasazena na vrcholu hory a dělí město strmou roklí. Fotografové už jistě slyšeli o Rondově slávě „Puente Nuevo“, známé jako „Nový most“, kterou chce každý vidět a obdivovat. Arabská éra zanechala na Rondě stopy, stejně jako v mnoha jiných vesnicích a městech na jihu Španělska, které také mnoho z nás uchvacují. Ronda se také stala známá svými slavnými býčími zápasy na konci 18. století. Byla inspirativní pro romanopisce, jako je Ernest Hemingway, filmaře, dokonce Giorgio Armani, známý italský módní návrhář byl požádán, aby tady navrhl kostým pro býčí zápasy zvané „Goyesco“.

CO VIDĚT V CORDOBĚ VE ŠPANĚLSKU

Španělska Cordoba patří k vyhledávaným turistickým cílům a od roku 1984 je součástí UNESCA. Město se pyšní mešitou Mezquita, která je jednou z nejpozoruhodnějších budov světa. Spojuje architektonické poklady několika epoch, včetně řecko-římských a egypských stylů. Je i oslnivým symbolem jemné maurské architektury. Kromě mešity, kterou ročně navštívi několik tisíc turistů a patří mezi hlavní dominanty města v Cordobě, se můžete kochat pohledem i na pevnost Alcázar. Její paláce byli kdysi domovem středověkých panovníků.

Cordoba

 


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.