SPORTOVNÍ VYŽITÍ

SPORTOVNÍ VYŽITÍ

Asi nejznámější lokalitou, kam se sjíždí nadšenci z celého světa je městečko Tarifa, na samém jihu Andalusie. Pokud máte štěstí a vítr fouká na správnou stranu (tzv. poniente = vítr fouká směrem od moře do vnitrozemí), jsou to ideální podmínky pro tyto sporty…

SURFOVÁNÍ, WINDSURFING A KITESURFING

Asi nejznámější lokalitou, kam se sjíždí nadšenci z celého světa je městečko Tarifa , na samém jihu Andalusie. Pokud máte štěstí a vítr fouká na správnou stranu (tzv. poniente = vítr fouká směrem od moře do vnitrozemí), jsou to ideální podmínky pro tyto sporty a navíc se vám naskytne krásný pohled na Maroko, které je odtud trajektem vzdáleno cca. 35 minut.

Kitesurfing
Padel tenis

PADEL TENNIS

Tento relativně nový sport se stal jednou z nejpopulárnějších raketových her ve Španělsku a šílenství se šíří po celé Evropě. Jde o mladý raketový sport, který v sobě mísí prvky tenisu, squashe i stolního tenisu a má zároveň hodně specifická pravidla. Jde o perfektním sport pro fantastické podnebí Andalusie.

Cyklistika je i ve Španělsku velmi populárním sportem a není neobvyklé, když si skupiny cyklistů užívají víkendové dopoledne společně při  vyjížďkách krajinou. Někteří členové cyklistických týmů se zde připravují na nadcházející soutěže. Nejpopulárnější profesionální cyklistický závod La Vueltra se koná taky v kopcích Costa del Sol.

Cyklistika
Lyžování 2 hodiny od Malagy

LYŽOVÁNÍ 2 HODINY OD MALAGY

Víc než 20 vrcholků Sierra Nevady přesahuje svou nadmořskou výškou 3000 m. Od těchto míst a výše se drží sněhová pokrývka od listopadu do poloviny května. Rozdíly teplot mezi nejvyššími vrcholy a nížinou dosahují i 25 °C, což sebou přináší rozmanité možnosti pro turistiku. Např. lyžování na svazích hor, kombinované s koupáním v moři, třeba o dvě hodiny později. Lyžařské středisko Sierra Nevada nabízí lyžařské chaty, hotely a apartmány pro každého, kdo hledá dovolenou na lyžích nebo snowboardech. Jedná se o nejjižnější lyžařské středisko v Evropě. Zařízení jsou považována za prvotřídní a pořádá se tu řada národních i mezinárodních lyžařských a snowboardových akcí. Denní skipass stojí cca 50 eur a funguje zde mnoho půjčoven lyžařského vybavení (cena cca 30eur/den).

PARAGLIDING

Údolí Abdalajís (na západ od vodní nádrže Guadalhorce) je oblíbeným místem pro paraglajdisty, a to díky díky kombinaci východního a západního větru v této oblasti spolu s krásnou krajinou.

Paragliding
Projížďka na koni na pláži

JEZDECTVÍ

Španělské koně jsou krásné, světově proslulé a dobře trénované. Je tady fantastická škála zařízení v destinacích Marbella a Nerja. Ať už jste úplný začátečník, zdatný jezdec zdokonalující své drezurní a skokové dovednosti, nebo trénující odbornou kvalifikaci, můžeme vylepšit své jezdectví v přátelském a bezpečném prostředí.

 


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.