SKVĚLÉ PODNEBÍ

SKVĚLÉ PODNEBÍ

Oblast Costa del Sol je jednou z nejteplejších oblastí Evropy pyšnící se více jak 300 slunečnými dny v roce. Klima je středomořské s horkým létem a mírnou zimou. Jaro, od března do května, je mírné a slunečné, deštivé dny jsou ojedinělé. V květnu a někdy již v dubnu mohou nastat první horké dny s maximy kolem 30 °C.

VÍCE JAK 300 SLUNEČNÝCH DNŮ V ROCE

Oblast Costa del Sol je jednou z nejteplejších oblastí Evropy pyšnící se více jak 300 slunečnými dny v roce. Klima je středomořské s horkým létem a mírnou zimou. Jaro, od března do května, je mírné a slunečné, deštivé dny jsou ojedinělé. V květnu a někdy již v dubnu mohou nastat první horké dny s maximy kolem 30 ° C.

HORKÉ LÉTO S MOŘSKÝM VÁNKEM

Léto, od června do poloviny září, je horké a slunečné. V červnu a září se teploty obvykle pohybují kolem 27/28 °C,  v červenci a srpnu je počasí horké, okolo 30 °, ale fouká příjemný mořský vánek. Když však fouká vítr z nitra Andalusie, může být teplo intenzivní. Ve skutečnosti může teplota dosáhnout 35/37 ° C a někdy až 40 °C. Naštěstí je v těchto případech mírný vítr, ale vzduch vysychá, proto je lepší pít často, aby nedošlo k dehydrataci.

BABÍ LÉTO NA PODZIM

Podzim, od poloviny září do listopadu, je zpočátku teplý a poté se postupně ochlazuje. V říjnu je stále mnoho teplých a slunečných dnů, zejména v první polovině období. V listopadu je počasí ještě příjemné, kolem 20-24 °C.

V ZIMĚ MŮŽE TEPLOTA STOUPNOUT I K 22°C

Zima je od prosince do února je mírná a vyznačuje se slunečnými obdobími, ale také obdobími špatného počasí s větrem a deštěm. Když je jasná obloha, může teplota během dne stoupnout i k 22°C. Velmi chladné dny jsou vzácné, ale i v těchto případech teplota obvykle během dne vystoupá nad 10 ° C. V praxi nikdy nesněží ani nemrzne, kromě pohoří Siera Nevada, kde si můžete od listopadu do května skvěle zalyžovat.

 

Skvele podnebi


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.