SAN PEDRO ALCANTARA

SAN PEDRO ALCANTARA

Tradiční španělské město San Pedro Alcantara je pouhých 15 minut podél pobřeží od Marbelly a nabízí fantastický výhled na pohoří Sierra de Ronda. Proč se přestěhovat do San Pedro Alcantara? Přesuňte se do San Pedro Alcantara kvůli andaluské atmosféře.

A také kvůli krásným výhledům a vynikajícímu jídlu a pití.

15 minut po pobřeží od Marbelly leží San Pedro Alcantara, tradiční španělské město s fantastickým výhledem na pohoří Sierra de Ronda. Historie města sahá až do konce 18. století, kdy se jednalo o zemědělskou komunitu, která se specializovala na produkci cukrové třtiny. Skutečnost, že se této obří tropické trávě v této oblasti dařilo, dává tušit subtropické klima horkých let a mírných zim – obojí zmírněné ochlazujícím vánkem ze Středozemního moře.

Město je rozděleno na dvě odlišné části: staré město a novější rezidenční zástavby poblíž pláže. Historické staré město má úžasnou andaluskou atmosféru; Vydejte se do jeho bijícího srdce, na Plaza de la Iglesia, domov krásného kostela obklopeného úzkými uličkami. Projděte se po okolních ulicích a objevte několik zajímavých nezávislých místních obchodů. Pokud se cítíte hladoví, můžete ochutnat lahodné tapas v jedné z mnoha restaurací a barů ve městě.

Jste kousek pěšky od pláže, kde je podél jeho palmové promenády velký výběr restaurací. Existuje spousta okouzlujících plážových barů Chiringuitos, které vás lákají, takže budete opravdu zpokojeni, pokud jde o jídlo. Úrodné zemědělské dědictví této oblasti znamená, že spousta lahodných místních produktů se dostává do veškeré místní kuchyně, nemluvě o vynikajícím úlovku ze Středozemního moře.

OBYVATELSTVO

Tato oblast je oblíbená u britských migrantů, ale většina obyvatel jsou španělé. Tato oblast je v létě rušnější a mnoho lidí ji navštěvuje během školních prázdnin.

NEMOVITOSTI

Od moderních vil a stylových bytů až po řadové domy a komerční nemovitosti nabízí se zde široká škála nemovitostí.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

Ve městě je spousta obchodů, včetně řady levných supermarketů a každý týden místní trh pod širým nebem. V centru starého města a na pláži najdete spoustu místních barů a restaurací. K dispozici je také řada sportovních zařízení, včetně San Pedro Sports Center a Cable Ski Marbella, oblíbené centrum vodních sportů na okraji města.

DOPRAVA

Jste blízko 2 letišť; Letiště Malaga je vzdálené asi 45 minut a letiště Gibraltar asi 50 minut. Naskočte do auta a v Puerto Banus můžete být přibližně za 10 minut.

ZAMĚSTNANOST

Toto je dobrá část Španělska pro uchazeče, kteří mluví anglicky a hledají zaměstnání s pravidelnými pracovními příležitostmi v nedaleké Marbelle. Většina příležitostí je v cestovním ruchu, maloobchodu a technologiích.

ZDRAVOTNICTVÍ

V této oblasti je několik španělských státních zdravotnických středisek plus anglicky mluvící soukromé Medical Center Triay Medical Center poblíž Laude San Pedro International College. K dispozici jsou také zubaři, pediatři a lékárny.

ŠKOLSTVÍ

Laude San Pedro International College pro anglické osnovy poskytuje britské vzdělání pro studenty od 2 do 18 let a je na dosah ruky.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Životní náklady jsou nízké, jídlo, pití, potraviny a nakupování jsou levnější než v nedaleké Marbelle.

 


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.