ROZMANITOST PŘÍRODY

ROZMANITOST PŘÍRODY

Vstupte do národního parku Doñana a prozkoumejte obrovský přírodní poklad ukrytý uvnitř. Bažiny, mobilní duny a živočišné druhy, které jsou světovým unikátem. Národní park Doñana je obrovský, téměř 110 000 hektarů chráněné oblasti.

NÁRODNÍ PARKY

Vstupte do národního parku Doñana a prozkoumejte obrovský přírodní poklad ukrytý uvnitř. Bažiny, mobilní duny a živočišné druhy, které jsou světovým unikátem. Národní park Doñana je obrovský, téměř 110 000 hektarů chráněné oblasti. Doñana je největší mokřad v západní Evropě. Bažiny parku v současné době plně závisí na dešťových srážkách, které se samy zaplavují, a jsou půl roku suché, takže poskytují úkryt stovkám druhů vodních ptáků, pouze když se narodí potomci a v zimě. Vybalte fotoaparát, protože uvidíte plameňáky, čápy, volavky šedé, ibišky lesklé, noční volavky a mnoho dalších druhů, které jsou v této oblasti jedinečné.

Rozmanitost prirody
Poušť

POUŠŤ TABERNAS (ALMERÍA)

Stejně jako ve westernech stojí uprostřed Andalusie poušť Tabernas v Almeríi. Je považována za jedinou pouštní oblast na evropském kontinentu a poskytuje mimořádně působivou a dechberoucí scenérii. Pokud jste toto místo nikdy nenavštívili, nezapomeňte to udělat. Vypadá úplně jinak než typická andaluská scenérie.

SIERRA NEVADA (GRANADA)

Sněhobílá skvrna par excellence v srdci Andalusie, Sierra Nevada, zasazená do krásného města Granada, je jedním z andaluských skvostů, které si zaslouží stát se přírodním zázrakem. V horách, jako jsou Veleta(3300 m) nebo Tajo de los Machos, mezi přírodními skalními štěrbinami najdete jedinečné druhy, jako je fialová Sierra Nevada nebo Plantago nivalis.
V této nadmořské výšce se nacházejí také ledovcová údolí, jako je Siete Lagunas (Sedm lagun), zatímco níže dominují listnaté lesy tvořené duby, javory, třešně a kaštany. Toto nastavení je ideální, pokud rádi lyžujete, takže si přijďte do Sierra Nevady užít památky a taky lyžování od listopadu do května. Víc než 20 vrcholků se tyčí více než 3000 m na mořem!

Granada
Málaga

EL TORCAL, ANTEQUERA (MÁLAGA)

Jedno z přírodních divů Andalusie se nachází v Antequera, konkrétně v El Torcal, jednom z nejvýznamnějších příkladů krasové krajiny ve Španělsku. V El Torcal se vápencové skály v průběhu let modelovaly a přizpůsobovaly krajině. Jeho původ v mořském dně znamenal, že se zde nachází mnoho neocenitelných prehistorických fosilií. Jeho skalní útvary ve tvaru hřbetu a jeho nejznámější skála „šroub“ vytvářejí pozoruhodný výhled, kde kromě neobvyklé krajiny můžete pozorovat hvězdy na observatoři a na různých organizovaných trasách. Nepřehlédnutelné místo, pokud jste zvědaví a které si díky své kráse a přírodnímu bohatství plně užijete.

CAMINITO DEL REY Y DESFILADERO DE LOS GAITANES (MÁLAGA)

V přirozeném prostředí El Chorro v provincii Málaga je Caminito del Rey, ponořený do Desfiladero de los Gaitanes. Jedná se o tři kilometry dlouhý a jeden metr široký průsmyk visící až 100 metrů nad řekou, v téměř svislých stěnách útesu. Úplný a naprostý vzdor závratí v obrovské vápencové rokli, která stojí na řece Guadalhorce a poskytuje těm, kdo se odváží přiblížit, orlický pohled. Příroda a čerstvý vzduch ve výšce, ze které můžete vidět krásy tohoto místa a užít si tuto jedinečnou krajinu.

Caminito del Rey
Pláž v Bolonii v Tarifě

BOLONIA BEACH, TARIFA (CÁDIZ) - PLAYA DE BOLONIA

Španělské koně jsou krásné, světově proslulé a dobře trénované. Je tady fantastická škála zařízení v daPláž v Bolonii v Tarifě je jednou z posledních nedotčených pláží v jižní Evropě. Jemné zlaté písečné duny jsou jedním z nejpůsobivějších přírodních divů tohoto místa. V blízkosti pláže jsou ruiny starověkého římského města Baelo Claudia ve výborném stavu. Jeho křišťálově čisté vody vám umožní vidět mořské dno a je to jedna z nejdůležitějších mořských oblastí v Andalusii. Jeho environmentální krása a pocit míru, který přenáší, jsou dva faktory, díky nimž je silným kandidátem na andaluský přírodní zázrak. Pokud jste dosud tuto oblast na pobřeží Cádizu nenavštívili, můžete tak učinit a užít si západ slunce.estinacích Marbella a Nerja. Ať už jste úplný začátečník, zdatný jezdec zdokonalující své drezurní a skokové dovednosti, nebo trénující odbornou kvalifikaci, můžeme vylepšit vaše jezdectví v přátelském a bezpečném prostředí.

SIERRA DE CAZORLA, SEGERA A LAS VILLA (JAÉN)

Sierra de Cazorla je jednou z nejnavštěvovanějších ve Španělsku. Jeho přírodní bohatství je založeno na biologické rozmanitosti a UNESCO ho považuje za biosférickou rezervaci. Nachází se v provincii Jaén, zde najdeme největší rozlohu borového lesa ve Španělsku, kde jsou zastoupeny čtyři ze šesti iberských druhů. Jeho fauna je bohatá a rozmanitá, vynikají jeleni, kozorožci a divoká prasata, stejně jako významné populace ovcí tlustorohých a daňků. Ideální místo, pokud hledáte odpočinek s rodinou uprostřed přírody a silný kandidát na to, abyste se stali jedním z přírodních divů Andalusie.

Sierra de Cazorla

 


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.