PUERTO BANÚS

PUERTO BANÚS

Puerto Jose Banus, nebo zkráceně Puerto Banus, je přístav 6 kilometrů jihozápadně od Marbelly, poblíž předměstí Nueva Andalucia na pobřeží Costa del Sol. Proč se přestěhovat do Puerto Banus? Puerto Banus je slavný přístav v Marbelle, přezdívaný Andaluský St Tropez.

To je Mekkou bohatých a slavných a je domovem jednoho z největších luxusních nákupních center ve Španělsku.

José Banús byl developer, který postavil Puerto Banus, aby vypadal jako tradiční andaluská vesnice a přístav. Slavnostní zahajovací večírek v roce 1970 měl seznam hostů mezinárodního vlivu, jako třeba filmový režisér Roman Polanski, Playboy Hugh Hefner a princ Rainier, nebo monacká princezna Grace.

Dnes je moderním luxusním přístavem s 915 lůžky a parkují tady superjachty. Ulice plné celebrit jsou plné luxusních aut, drahých módních butiků a exkluzivních restaurací. Návštěvníci se hrnou do plážových klubů Puerto Banús. Celodenní bary podávají koktejly a šampaňské bronzujícím koupajícím se na lehátkách podél písku.

Na západ od přístavu je pláž Mistral s klubem a chiringuitos, kde se podávají tradiční mořské plody. Na straně Nueva Andalucia je pláž s modrou vlajkou v Playa de Levante (nebo pláž Puerto Banus), která je domovem vodních sportů Banus a plážového klubu Levante. Kousek odtud je pláž Nagueles, kde se nachází hotel Marbella Club, tenisový klub Puente Romano a michelinská restaurace šéfkuchaře Daniho Garcíi.

Puerto Banus je v centru Costa del Golf a nadšenci golfu se mohou těšit na Monte Paraiso, Golf La Dama de Noche, Aloha Golf Club, Las Brisas Golf a Las Naranjas Golf Clubs v okolí.

OBYVATELSTVO

Španělé tvoří asi 30% populace. Dalších 70% tvoří Britové, Skandinávci, Američané a Arabové.

NEMOVITOSTI

Jižní strana přístavu je plochá a má výhodnou polohu v docházkové vzdálenosti od rušné nákupní čtvrti. Nemovitosti na této straně jsou však vzácné a pohádkově drahé, zejména pokud nabízí nerušený výhled na moře. V hlavních luxusních vilách najdete apartmány. Na severu jsou horské obytné oblasti s domy, které jsou vhodnější pro rodiny. Jedná se často o lepší poměr cena / výkon, ceny související s bezpečností, společnými zařízeními, jako jsou tenisové kurty, vyhřívané bazény, obchody a restaurace, ale také prvky interiérového designu a prostor na terase.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

Ulice lemují luxusní butiky prodávající vše od Christian Dior po Bang a Olufsen a na náměstí Antonio Banderas najdete obrovský obchodní dům El Corte Ingles, který zahrnuje luxusní hypermarket Hipercor. Pro mezinárodní obyvatele této oblasti je spousta vybavení, od potravin Waitrose po anglicky mluvící kosmetické zubaře.

DOPRAVA

Letiště Malaga je vzdálené 60 kilometrů a do Puerto Banus se můžete dostat taxíkem nebo (přes centrum Malagy) autobusem. Řízení je snadné, protože existuje dobrý silniční systém. Můžete se přiblížit po zpoplatněné silnici A-7 nebo pobřežní silnici N-340 – delší, ale malebnější trasa. Existuje rozsáhlá autobusová síť spojující Puerto Banus se sousedními městy a venkovskými oblastmi.

ZAMĚSTNANOST

Marbella je jedním z nejlepších regionů ve Španělsku, kde lze najít zaměstnání pokud umíte anglicky. Od výstavby až po péči o děti je v této oblasti dostatek expantů na podporu tohoto konkrétního sektoru služeb. Dvojjazyčným uchazečům je k dispozici mnohem více možností, včetně managementu, bezpečnosti, komerčního prodeje a výuky.

ZDRAVOTNICTVÍ

Zdravotní středisko San Pedro De Alcántara na Calle Príncipe de Asturias je vynikajícím místem k vyhledání státní zdravotní péče. Existuje také spousta soukromých zdravotnických zařízení, včetně Helicopter Hospital Health, malé nemocnice využívající pohotovostní vozidla vrtulníků.

ŠKOLSTVÍ

Mezi mezinárodní školy patří prestižní Swans College, The American College ve Španělsku a Mayfair International Academy. Existuje také spousta státních škol, zejména v okolí urbanizace San Pedro de Alcántara.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Životní náklady jsou v Marbelle vysoké, ale mzdy to mohou odrážet. Ceny domů jsou podobné cenám v severní Evropě, ale náklady na veřejné služby a dopravu zůstávají nízké.


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.