PROČ SI VYBRAT K ŽIVOTU ŠPANĚLSKO?

5. 5. 2023
PROČ SI VYBRAT K ŽIVOTU ŠPANĚLSKO?

Asi každý z nás už byl někdy na dovolené ve Španělsku. Je zde příjemné klima, vstřícné a přátelské obyvatelstvo, dobré jídlo, spoustu slunce, moře a krásné pláže. Kdo by zde nechtěl žít nebo alespoň trávit nějakou část v roce.

PŘEMÝŠLÍTE NAD KOUPÍ NEMOVITOSTI, DOMU ČI BYTU VE ŠPANĚLSKU? PROČ ZROVNA ŠPANĚLSKO A JAKOU OBLAST SI ZVOLIT?

Asi každý z nás už byl někdy na dovolené ve Španělsku.  Je zde příjemné klima, vstřícné a přátelské obyvatelstvo, dobré jídlo, spoustu slunce, moře a krásné pláže. Kdo by zde nechtěl žít nebo alespoň trávit  nějakou část v roce.

PROČ SI VYBRAT ZROVNA OBLAST COSTA DEL SOL?

Španělsko je zajímavá  země s různorodým vyžitím. Pokud uvažujete o tom, že si zde pořídíte nemovitost, asi  také přemýšlíte, jakou oblast zvolit. Mnohé  totiž napadnou třeba Baleárské nebo Kanárské ostrovy. Proč tedy Costa del sol?

 1. Coste del Sol je v překladu Slunečné pobřeží, jde o region v jižním Španělsku, v autonomním společenství Andalusie, který se skládá z pobřežních měst a obcí podél Středozemního pobřeží provincie Málaga. Dříve se zde nacházela řada malých rybářských osad, ale dnes je region turistickou destinací světového významu. 
 2. Jde pořád o pevninu, součást Evropy. Pokud tedy poletíte, váš let nebude trvat déle než 3 hodiny. Dá se zde případně dopravit autem či autobusem. 
 3. Počasí a klima jsou zde skvělé po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou v průměru červenec, srpen a září. Nejchladnější leden, únor  a březen, kdy zde občas zaprší, ale teploty jsou podobné našemu babímu létu.
 4. Ideální je variabilita prostředí – do dvou hodin se můžete vypravit k Atlantiku, lyžovat na hory, zajet si na výlet do Madridu. Ze všech letovisek se také snadno dostanete do Sevilly, Cordoby i Granady, které rozhodně stojí za vidění. 
 5. Můžete si zvolit jak přímořský, městský život,  tak život v malých rybářských městečkách. Vybere si tedy ten, kdo má rád ruch města a zábavu, tak i klidnější atmosféru.
 6. Je zde skvělá infrastruktura. Jste sice u moře, ale můžete zde fungovat jako z kteréhokoli velkoměsta na světě.
 7. Jde o ideální místo pro home office. Pokud nejste závislí na docházení kanceláře a ke své práci potřebujete pouze počítač a rychlý internet. Což vzhledem k vybudování internetové sítě 5G není problém.
 8. Je zde skvělé sportovní vyžití. A to nejen, co se týká vodních sportů, ale také jsou zde různě variabilní golfová hřiště, tenisové kurty nebo dokonce možnost zajet si zalyžovat.
 9. Kvalita potravin je na vysoké úrovni, vlastně je s ČR nesrovnatelná – je zde neuvěřitelný výběr ovoce, zeleniny, ale také kvalitního masa a čerstvých ryb a mořských plodů. Navíc za srovnatelné či dokonce i nižší ceny.
 10. Potřebujete si odpočinout, nabrat síly, dobít baterky, načerpat energii? Slunce a vitamin D udělají své, vždyť jde přece o slunečné pobřeží. Navíc jsou zde přátelští a příjemní lidé, takže se  budete cítit hned jako doma.
 11. Lítají zde pravidelné nízkonákladové linky Smartwings, Eurowings nebo Ryanair. Případně se zde můžete doletět přes Curych. 
Skvělà podnebí Plážovà kluby Málaga Noční život Paella
Skvělé podnebí Pláže a plážové kluby Málaga Noční život Paella

 


Související články

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.