Na lepší život si rychle zvyknete, slibuje Monika.

26. 11. 2023
Na lepší život si rychle zvyknete, slibuje Monika.

Až si budete na webových stránkách hledat informace o zakladatelích naší kanceláře, zaujme vás usměvavá tvář, z níž se dají vyčíst velká rozvaha a klid. Pro turbulentní práci realitního agenta více než vhodné vlastnosti. A ty k Monice Vavrekové neodmyslitelně patří. Stejně jako až posvátná úcta k rodině a přátelům. Rádi vás s ní seznámíme, abyste věděli, že jakmile nás oslovíte, budete v těch nejlepších rukách.

Vzpomínáš si, co tě zlákalo, abys začala podnikat a částečně žít ve Španělsku?

Prostě všechno. Miluji moře, teplo, hory a lyžování. Tradice a rodinné zázemí jsou mi svaté a tady na Costa del Sol jsem našla vše na jednom místě.

 

Je lehčí takový krok udělat v momentě, kdy jsou děti již dospělé a člověk nemusí čas už tolik dělit?  

Určitě ano, v této životní etapě máte už více svobody ve smyslu, že se už nemusíte starat o neplnoleté děti. Ale snažím se moc nezanedbávat ani mé dvě dospělé princezny a manžela, doufám že by se mnou souhlasili.

 

Jaký je tedy zaručený recept na fungující rodinné a partnerské vztahy na dálku?

Právě v tom, že je nechápete jako vztahy na dálku. Manželova práce mu dovoluje cestovat a být se mnou docela často. A naše holky jezdí za námi, takže to takhle nevnímám, manžel mě navíc maximálně podporuje. Ale hlavní jsou důvěra a tolerance. Musíte tomu druhému dát prostor a svobodu, což mi moje rodina dává a já toho samozřejmě nezneužívám, ale naopak  moc si toho vážím.

 

Co je nejlepší na životě na jihu Evropy?

Je toho víc. Všechno je tady skvělé. Ale kdybych měla vybrat to nejlepší, tak by to bylo klima, podnebí. Je tady v podstatě pořád teplo. Zimní měsíce maximálně někdy připomínají  „špatné“ české léto, kdy prší. Ale teploty ani tak většinou neklesnou pod 15 stupňů Celsia.

 

Často létáš z Málagy zpět do Prahy a na Slovensko, je to náročné? Nebo je to už něco, co neodmyslitelně patří k tvému životu?

Abych řekla pravdu vůbec mi to nevadí, tři hodiny letu nejsou náročné. Přímé lety z Málagy jsou v letovém řádu každý den – létají sem Smartwings, Eurowings a znovu i Ryanair -  takže spojení jak do Prahy, tak Vídně je skvělé a rychlé. Zvykla jsem si a letadlo už chápu jako jiní třeba autobus. Byl to pro mě také jeden se silných argumentů, proč si pořídit nemovitost právě v Malaze na jihu Španělska.

 

Je vůbec něco, co ti přeci jen ve Španělsku z domova chybí?

Nic mně nenapadá. Mám tady všechno, co miluji.

 

V jaké zemi se už cítíš být doma?

Žiju ve třech státech EU: Španělsku, Česku a taky trochu na Slovensku. Takže pořád říkám, že já jsem euroobčan. Cítím se doma právě tam, kde je v tu chvíli se mnou i moje rodina.

 

Co by si Češi a Slováci měli vzít od Španělů, aby zlepšili kvalitu svého života?

Určitě to jejich „maňana“, tedy nikam se nehonit, být v klidu a pohodě, potkávat se s rodinou a přáteli u dobrého jídla a pití. Pro Španěly jsou rodina a vztahy na prvním místě, a to se mi hrozně líbí.

 

Měnila bys? Tedy uměla bys za sebou zavřít španělská „vrátka“ a vrátit se zpět trvale do středu Evropy?

Ne, neumím si to už představit. Říká se, že na lepší si člověk hned zvykne a já jsem toho příkladem.

 


Související články

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.