MIJAS COSTA

MIJAS COSTA

Mijas Costa je hlavní obchodní a rezidenční čtvrť městské části Mijas. Mijas zahrnuje vesnici na úbočí Mijas Pueblo, letovisko La Cala de Mijas a předměstí Las Lagunas. Proč se přestěhovat do Mijas Costa? Mijas Costa je jedním z nejoblíbenějších destinací ve Španělsku, takže přijďte, pokud hledáte živé místo a veškeré pohodlí domova, zatímco se koupete ve slavném slunečním světle.

Prvním okresem podél pobřeží Costa Mijas, který pokrývá dvanáct pláží na dvanácti kilometrech, je oblíbené turistické město Calahonda. Pak se přesunete na východ, do Calypso, Riviera del Sol, Miraflores a Torrenueva a poté do La Cala de Mijas – další destinace plné živých barů a restaurací. Pobřeží obejme skalní vnitrozemské urbanizaciony (obytné zóny) Los Claveles, El Chaparral, Los Farolas, El Faro, Calaburras, La Costa a La Ponderosa.

Marbella je vzdálená pouhých 15 minut jízdy a poblíž jsou také nabílené vnitrozemské puebla Mijas, Coín a Alhaurín el Grande. Parque Acuatico Mijas (vodní park Mijas) je oblíbený u dětí, s tobogány, bazény s vlnami a ostrůvky. Vzhledem k vysokému počtu turistů a zahraničních obyvatel je k dispozici široký výběr kuchyní z celého světa. Obchodní centrum El Zoco v Calahondě a trhy v Cala de Mijas jsou skvělé pro nakupující. Celá oblast je poseta golfovými hřišti a je zde jízda na koni, tenis, bowling, vodní sporty a spousta výletů. Pobřežní promenáda, která je součástí Senda litoral de Malaga (pobřežní stezka v Malaze), spojuje všechny pláže pro pěší.

NEMOVITOSTI

V obsluhovaných budovách je k mání spousta zbrusu nových bytů, nebo pokud chcete více soukromí, můžete upřednostnit apartmán v uzavřené komunitě. Většina regionu je zastavěna moderními bytovými domy, ačkoli v Calahondě jsou k prodeji také řadové domy a vily.

DOPRAVA

Různé čtvrti Mijas Costa spojuje pobřežní dálnice A-7. Auto se doporučuje, ale není to nezbytnost , pokud chcete bydlet poblíž pláže a rádi se procházíte. Po celý rok jsou k dispozici transfery a taxíky, nebo půjčovny aut. Veřejná doprava v Mijasu je omezena na autobusovou dopravu, ale busy vás odvezou do Malagy, Marbelly a Fuengiroly. Cesta AP-7 je zpoplatněna.

ZAMĚSTNANOST

Jedná se o region, který se točí kolem cestovního ruchu. Služby jsou proto poněkud sezónní, ale dlouhodobé zaměstnání podporují desítky tisíc severoevropských emigrantů.

ZDRAVOTNICTVÍ

V Marbelle a Fuengirole jsou nemocnice; v Calahondě a Cala de Mijas je mnoho lékařů a specialistů a taky lékáren.

ŠKOLSTVÍ

Většina škol se nachází podél silnic A-7 nebo AP-7, takže obyvatelé vnitrozemních urbanizacionů k nim mají blízko. Kromě státních škol tady existuje spousta soukromých a mezinárodních škol umístěných v Marbelle a Fuengirole.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Východní část pobřeží Costa del Sol je obecně levnější, pokud jde o bydlení.

Většina restaurací nabízí cenově dostupné 3 chodové menu del día. Lety sem provozují levné letecké společnosti za přijatelné ceny. Veřejná doprava je taky levnější, než v jiných evropských zemích. Je velmi snadné utratit zde méně než ve většině částí Evropy.

 


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.