MANILVA

MANILVA

Poslední město na západním konci Costa del Sol, Manilva, je tradiční španělské Pueblo Blanco (bílé město), jen pár kilometrů od nejlepších pláží v regionu. Proč se přestěhovat do Manilvy? Manilva je ideální pro každého, kdo chce spojit potěšení z nejoblíbenějšího španělského pobřeží s klidným životem v uvolněné a přátelské komunitě.

Manilva, skrytý klenot těsně podél pobřeží od okouzlující Marbelly, nabízí autentický kousek andaluského života. Pouhé 3 kilometry do vnitrozemí od několika moderních letovisek je to rozhodně španělské město. Sladká vína Muscatel vyrobená z hroznů okolních vinic jsou dokonalým doplňkem každodenního úlovku z přístavu sousedního Puerto de la Duquesa.

Zaparkujte své auto a ztraťte se v klikatých, bílích ulicích města. Zastavte se a řekněte „HOLA“ přátelským místním obyvatelům, kteří vás pozdraví, když procházíte kolem kostela, než se vydáte nahoru, abyste si užívali úžasný výhled na vesnici Casares a přes pobřeží do Marbelly a Estepony. Prozkoumejte o něco hlouběji síť starodávných venkovských stezek k sirným pramenům Baños de la Hedionda, kde se údajně kdysi Julius Caesar koupal v léčivých vodách. V Manilvě se můžete odprostit od starostí a užít si bohatší a zdravější životní styl.

OBYVATELSTVO

Jeho poloha na západních hranicích Costa del Sol znamená, že mnoho návštěvníků se nikdy nedostane až na Manilvu. Přicházejí o klenot malé, přátelské a hlavně španělské komunity, která tady žije.

NEMOVITOSTI

Manilva je skvělou alternativou k dražším místům v okolí, jako jsou Marbella a Sotogrande, a nabízí půvabné městské domy a apartmány spolu s vilami a finky (farmy), které můžete prozkoumat v okolní krajině.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

Město je dobře známé díky báječným tapas a sladkým vínům podávaným v barech kolem náměstí. Milovníci golfu budou v ráji, v okruhu 10 kilometrů najdete 12 hřišť a ve městě najdete další sportovní a volnočasová zařízení. Obchody zahrnují supermarket, pekárnu a vinotéku.

DOPRAVA

Letiště Gibraltar je vzdálené 45 minut jízdy, Malaga jen něco málo přes 60 minut, ale nabízí lety do většího počtu destinací. Exploze rozvoje podél pobřeží v posledních letech přinesla lepší přístup, včetně nového podjezdu Sabinillas a přístupu k zpoplatněné silnici AP-7.

ZAMĚSTNANOST

Manilva má jedny z nejnižších měr nezaměstnanosti v regionu Malaga, přičemž většinu práce zajišťuje cestovní ruch. Blízkost Gibraltaru a Marbelly také znamená přístup k širší škále příležitostí.

ZDRAVOTNICTVÍ

Obec má vlastní kliniku veřejného zdraví a lékárnu, v pobřežních urbanizacích je k dispozici více lékařů. Pokud potřebujete nemocnici, nejbližší je v Esteponě je 20 minut jízdy.

ŠKOLSTVÍ

Ve vesnici jsou španělské státní školy pro všechny věkové kategorie. Pokud máte zájem o britské národní vzdělávací programy, jedna z nejlépe hodnocených španělských mezinárodních škol se nachází v nedaleké Sotogrande.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Najdete zde věci levnější, zejména ve srovnání s prémiovými cenami Marbelly a jejích satelitních měst. Manilva obstarává turistům méně než potřebám místního obyvatelstva a ceny tuto skutečnost odrážejí.


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.