MALAGA SE UMÍSTILA NA 2.MÍSTĚ V ŽEBŘÍČKU, KTERÝ HODNOTIL NEJLEPŠÍ MĚSTA K ŽIVOTU...

5. 5. 2023
MALAGA SE UMÍSTILA NA 2.MÍSTĚ V ŽEBŘÍČKU, KTERÝ HODNOTIL NEJLEPŠÍ MĚSTA K ŽIVOTU...

Podle nezávislého průzkumu, který provedl web InterNations, skončila Málaga na druhém místě hned za Kuala Lumpur v Malajsii.

Malaga se umístila na druhém místě v žebříčku, který hodnotil nejlepší města k životu a práci pro cizince.

Podle nezávislého průzkumu, který provedl web InterNations, skončila Málaga na druhém místě hned za Kuala Lumpur v Malajsii.

Nezávislý mezinárodní průzkum zdůraznil přednosti Malagy jako města pro život a práci cizinců. Anketa uživatelů webových stránek InterNations, digitální komunity pro krajany s přibližně čtyřmi miliony členů ve 420 městech po celém světě, udělila Malaze druhé místo na světě, hned za Kuala Lumpur v Malajsii.

Jak společnost odpovědná za studii, tak městská rada v Malaze (prostřednictvím své radní pro cestovní ruch Rosy Sánchez) ujistily SUR, že průzkum je založen výhradně na odpovědích účastníků (asi 12 000 z nich) a nejedná se o reklamní nebo sponzorskou akci placenou žádnou institucí.
Průzkum, který byl proveden na začátku roku, se ptal členů komunity InterNations na jejich spokojenost s kvalitou života (která zahrnovala zdravé životní prostředí a dobrou digitální infrastrukturu); snadné usazení (jazykové bariéry, přijetí od místních obyvatel); osobní otázky (např. přístup ke zdravotní péči) a situace v oblasti zaměstnanosti (jistota zaměstnání, stabilní místní ekonomika atd.).

Lákavá pro profesionály
Studie zdůraznila, že konkrétně Malaga přitahuje profesionály, kteří hledají "vyšší kvalitu života". Malaga se umístila na prvním místě v sekci přátel a socializace průzkumu s 69 % krajanů, kteří uvedli, že je pro ně snadné začít nový společenský život (průměr je 48 %) a 78 % uvedlo, že jsou spokojeni se svým společenským životem.

Životní náklady
Hlavní město Costa del Sol také získalo vysoké skóre v oblasti životních nákladů, financí a bydlení. 82 % cizinců se domnívalo, že jejich příjem je dostatečný nebo nadbytečný na pokrytí výdajů na bydlení.
Malaga byla také nad průměrem, pokud jde o kvalitu života a na prvním místě pokud jde o počasí a volný čas: asi 80 % respondentů uvedlo, že milují klima města a 86%  ocenilo nabídku volno-časových aktivit.

Podnebí
"Miluji to podnebí, krásnou přírodu a bohatý kulturní život," komentoval to jeden pracovník islandského původu. Malaga byla ve studii také označena za bezpečné město, s dobrým lékařským a zdravotním systém a cenovou dostupností.
Na druhou stranu, největší slabinou města byla zaměstnanost. Malaga není považována za dobrou volbu pro krajany, kteří chtějí pokračovat v profesionální kariéře: 28 % nebylo spokojeno se svou prací a 55 % vnímalo pracovní příležitosti na místní úrovni negativně. Průzkum však zdůraznil, že 33 % respondentů se přestěhovalo do Malagy za lepší kvalitou života, a nikoli za zlepšením své práce.

Nejlepší a nejhorší města
Po Malaze patří mezi deset nejlepších měst na světě Dubaj ve Spojených arabských emirátech; Sydney (Austrálie); Singapur; Ho Či Min ve Vietnamu; Praha (Česká republika); Mexico City; Basilej (Švýcarsko) a Madrid. Na opačném konci stupnice jsou města, která jsou nejhůře ceněna krajany: Řím, Milán, Istanbul, Moskva, Maastricht, Paříž, Tokio, Káhira, New York a Johannesburg.

Komunita InterNations má 4,2 milionu členů ve 420 městech po celém světě a je největší globální komunitou a zdrojem informací pro lidi, kteří žijí a pracují v jiných zemích, než je jejich původ. Platforma nabízí služby pro sdílení zkušeností a socializaci "online" a tváří v tvář, s přibližně 6 000 měsíčními aktivitami, které pomáhají vzájemně propojit krajany.


Související články

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.