LA DUQUESA

LA DUQUESA

La Duquesa je elegantní přístavní město na Gibraltarské rovině v Malaze s výhledem na středomořský přechod do Afriky. Proč se přestěhovat do La Duquesa? Le Duquesa se nachází v blízkosti Marbelly, Sotogrande a Gibraltaru, ale se svým vlastním chladným a svěžím kouzlem je jedním z nejlépe střežených tajemství Costa del Sol.

La Duquesa, která byla nedávno oceněna modrou vlajkou, je oblíbená jak u majitelů lodí, tak u turistů.

Na obou stranách je lemované plážemi: ​​Playa de las Gaviotas a Playa del Castillo na západě a Playa Sabinillas , rybářské vesnice Sabinillas a Castillo de la Duquesa (pojmenované podle hradu z roku 1767) stojí za to vidět.

Za přístavem má La Duquesa Golf and Country Club 18jamkové golfové hřiště navržené Robertem Trentem Jonesem Sr. Alcaidesa Links má výhled na Gibraltarskou skálu s Heathlandem, Valderramou, Sotogrande, La Reservou, La Cañadou a San Roque.

OBYVATELSTVO

Na rozdíl od mnoha míst na pobřeží Costa del Sol je La Duquesa rušná jen během letního období. Zbytek času zůstává stylovým, autentickým španělským městem. Existuje zde komunita imigrantů složená převážně z Britů, Irů a Skandinávců.

NEMOVITOSTI

Většina urbanizací obklopuje golfové hřiště nabízející kombinaci městských domů a bytů s komunitními bazény. Dále do vnitrozemí jsou vily se soukromými zahradami a bazény, nebo můžete žít i v samotném centru města.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

Služby přístavu pokrývají kotviště pro lodě do 20 metrů, doplňování paliva, mycí zařízení, satelitní televizi, 24hodinovou ostrahu, elektřinu a vodu.

Přibližně 30 minut jízdy odtud se nachází marbellovský Puerto Banus s nákupními oblastmi přístavu Puerto Banus, El Corte Inglés a Marina Banus. Jen ve vnitrozemí Marbelly je obrovské nákupní centrum La Cañada. Ve městě je také spousta obchodů, supermarketů a bank.

DOPRAVA

La Duquesa je asi hodinu jízdy od Malagy a 45 minut jízdy od letišťe v Gibraltaru. Je na trase autobusu Estepona – La Linea (na Gibraltar).

ZAMĚSTNANOST

La Duquesa je skvělým místem pro lidi, kteří plánují pracovat na Gibraltaru, Marbelle nebo Sotogrande, ale chtějí žít na klidnějším místě.

ZDRAVÍ

Ve městě je mnoho poskytovatelů zdravotní péče, veřejných i soukromých. Nejbližší zdravotní středisko a zubař jsou v Sabinillas na silnici San Luis de Sabinillas

ŠKOLSTVÍ

Nejbližší mezinárodní školou je Sotogrande, vysoce úspěšná škola s vynikajícími učiteli a vybavením. Mezi Manilvou, Sabinillas a Castillo de la Duquesa je na výběr několik španělských škol.


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.