LA CALA DE MIJAS

LA CALA DE MIJAS

La Cala de Mijas je urbanizované letovisko postavené kolem historické rybářské vesnice na Mijas Costa v provincii Malaga. Proč se přestěhovat do La Cala de Mijas? La Cala de Mijas je perfektní kombinací cenově dostupného jídla a pití a pláže s modrou vlajkou.

Až do šedesátých let byla La Cala de Mijas malá rybářská vesnice s několika domy a místním kostelem. S přílivem turistů přišly i bytové domy, které se nyní táhnou po dvanácti kilometrech Mijas Costa s luxusní Marbellou na západ a Fuengirolou na východ. Samotné město má hlavní promenádu ​​plnou obchodů, mezinárodních restaurací a komunitních služeb.

La Cala Golf, Santana Golf, El Chaparral a Mijas Golf jsou v dosahu pláže a nabízejí vynikající podmínky pro hru. Každou sobotu se tady koná oblíbený místní trh a po celý rok různé slavnosti a oslavy. Například festival tří králů konající se začátkem ledna s pouličním průvodem, kde se rozdávají sladkosti pro děti je velmi populární.

NEMOVITOSTI

Provincie Malaga patřila po krachu z roku 2008 mezi nejrychleji se rozvíjející provincie, s 20% růstem v letech 2015-16 a 15% nárůstem v letech 2016-17. Stále je možné najít nemovitosti s dobrou cenou. Téměř všechny nabízené nemovitosti jsou apartmány, mnoho v blocích se službami se společnými bazény a zahradami.

DOPRAVA

S letištěm v Malaze vzdáleným pouhých 20 minut jízdy a pravidelnou autobusovou a autobusovou dopravou jezdící mezi hlavními městskými oblastmi je snadné se obejít i bez auta. Vemte autobus do Fuengiroly a odtud vlakem do Malagy a dorazíte zde za necelou hodinu a půl.

ZAMĚSTNANOST

Cala de Mijas je město věnované službám cestovního ruchu. Pokud jste ochotni cestovat, komunitní Marbella nabízí rozmanitější možnosti.

ZDRAVOTNICTVÍ

V Cala de Mijas je spousta lékařů, od pediatrů až po osteopaty. Marbella nabízí řadu klinik a nemocnic, včetně nemocnice Costa Del Sol, v krátké vzdálenosti.

ŠKOLSTVÍ

V Cala de Mijas existuje několik bilingvních škol, veřejné IES La Cala de Mijas a školy El Chaparral a Los Claveles pokrývají kojence až po střední vzdělání. Mnoho z nich nabízí také lekce španělského jazyka pro dospělé.


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.