GOLF

GOLF

V Evropě není mnoho míst, kde můžete hrát tento sport po celý rok a navíc být stále na jiném místě. Naštěstí, Španělské Costa Del Sol má asi 300 dní v roce stabilní slunečné počasí a golfové hřiště na každém druhém rohu. Pokud bychom chtěli vyjádřit číselně, tak k dispozici je kolem 120 hřišť, které se nacházejí v celé oblasti.

COSTA DEL GOLF Golfovà hÅ™iÅ¡tÄ› na pobÅ™eží

V Evropě není mnoho míst, kde můžete hrát tento sport po celý rok a navíc být stále na jiném místě. Naštěstí, Španělské Costa Del Sol má asi 300 dní v roce stabilní slunečné počasí a golfové hřiště na každém druhém rohu. Pokud bychom chtěli vyjádřit číselně, tak k dispozici je kolem 120 hřišť, které se nacházejí v celé oblasti. Takže když přijde u nás říjen a s tím i deštivé počasí, zima, Vánoce… takže ve Španělsku to znamená přesný opak. Od října do března jsou ideální podmínky pro golf. Není příliš horko, ale je to stále na košili a šortky. Zelený poplatek na golfových hřištích se pohybuje od 30 eur po celý rok.

 

 

Golfová jamkaPŘEHLED MOŽNOSTÍ

Mezi hlavní atrakce v okolí patří hraní golfu v Marbelle - Golfové údolí na La Quinta Golf & Country Club, Los Arqueros Golf & Country Club, Los Naranjos Campo de Golf, Real Club de Golf Las Brisas a Aloha Golf.

Za zmínku stojí Aloha Golf Club Marbella, Real Club de Golf las Brisas a Los Naranjos Golf Club, které společně tvoří takzvané golfové údolí v Marbelle. Nachází se v těsné blízkosti slavného přístavu Puerto Banús. Odtud je golfový resort La Quinta vzdálen asi 10 minut jízdy. Všechny tři rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Zvýšená poloha hřišť je i v okolí Mijas, Fuengirole a Estepone. Například La Cala se nachází v kopcích poblíž Mijas. Je to největší španělské letovisko se třemi 18jamkovými hřišti a šesti otvory na par-tři chody, luxusní hotel a lázně.

Finca Cortesin zase ukrývá hřiště, které hostilo Volvo World Match Play Championship po dobu tří let, a luxusní hotel s apartmány a vilami, lázně, plážový klub a dětský klub.

Nejstarší hřiště na pobřeží Costa del Sol je parador de Malaga Golf Club, pouhých 10 minut od Malagy. Má také hotel na pláži s bílým pískem. Opulentní Marbella Club & Spa existuje od roku 1954 a kurz je dílem designéra Davea Thomase.

Taktéž i další hřiště se mohou chlubit tím, že vznikli pod taktovkou slavných dizajnérů. Los Aqueros and Alhaurin Golf (architekt Seve Ballesteros), El Paraiso Golf Club (Gary Player), Marbella Golf Club, Los Naranjos Golf Club, Las Brisas, La Canada, Los Olivos, Los Lagos (Robert Trent Jones Sr) alebo trio v La Cala, a dále Valle Romano Golf & Resort a Finca Cortesin (Cabell B Robinson).

Kapitola sama o sobě je známé exkluzivní středisko La Finca Cortesín. Pokud budeme pokračovat podél pobřeží směrem k Gibraltaru, pak dosáhneme absolutního vrcholu v podobě Club San Roque a Real Club de Sotogrande.

Hřiště poskytují pro začátečníky nebo ty, kteří chtějí zlepšit své výkonnosti golfové akademie. Můžete požádat o individuální nebo skupinové instrukce podle vlastního uvážení.

Miguel Ángel Jiméneze Academy v Torremolinos nabízí devět jamek za přijatelnou cenu pro děti i dospělé. Dvoupodlažní driving range, chipping, putting and training bunkry, klubovna a za tímto účelem ping centrum, to vše patří do portfolia španělské legendy Jiméneza, který zde často trénuje i sám.


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.