FUENGIROLA

FUENGIROLA

Jen na západ od letiště v Malaze leží Fuengirola, zásadní letovisko Costa del Sol. Kdysi ospalé rybářské město je nyní domovem tisíců osadníků z celého světa. Proč se přestěhovat do Fuengiroly? Jméno Fuengirola v Evropě je proslulé svými kilometry krásně upravených pláží.

Jen na západ od letiště v Malaze leží Fuengirola, zásadní letovisko Costa del Sol. Kdysi ospalé rybářské město je nyní domovem tisíců osadníků z celého světa.

PROČ SE PŘESTĚHOVAT DO FUENGIROLY?

Jméno Fuengirola v Evropě je proslulé svými kilometry krásně upravených pláží, prosperujícím nočním životem a nakupováním. Podívejte se trochu blíže a uvidíte, že to není jen další prázdninová destinace.

Vykročte z pláže a projděte se městem a najdete fascinující historické památky a nádherné parky. Starý přístav, kdysi obchodní centrum města, je stále hlavním dodavatelem čerstvých ryb do Fuengiroly – musíte vyzkoušet espeto, sardinky grilované na jehle nad otevřeným ohněm na pláži, což je andaluská letní tradice. Vyšplhejte na kopec na maurský hrad z 10. století – dlouho opuštěný – byl nedávno obnoven a nyní se zde konají festivaly a koncerty během letních měsíců.

OBYVATELSTVO

Skok z několika tisíců v 60. letech na 72 000 stálých obyvatel dnes, ze kterých čtvrtina pochází ze zahraničí. Zdaleka to není anglická enkláva populární fantazie, potkáte Iry, Švédy a největší komunitu Finů mimo Skandinávii. Anglicky mluvící populace je nyní dostatečně velká, aby si zasloužila svůj vlastní program kulturních a sociálních skupin.

NAKUPOVÁNÍ

Pokud byste se unavili mořem … pak nakupujte. Fuengirola je rájem maloobchodu se skutečně ohromující řadou prodejen. Od supermarketů a velkých španělských obchodních domů až po designové prodejny, nepředvídatelné butiky a bazarové obchody – ve Fuengirole najdete vše, po čem vaše srdce touží. A nezapomeňte na třikrát týdně pouliční trhy, pokud si chcete nakoupit nějaký skvost.

DOPRAVA

Letiště Malaga je vzdálené pouhých 25 kilometrů a můžete zde jezdit pravidelnými autobusy z celého Costa del Sol. Dálnice A7 vás rychle dovede podél jižního pobřeží, stejně jako příměstská železniční doprava C-1, která vede z centra města.

NEMOVITOSTI

Jedním z hlavních lákadel pro mnoho lidí je široká nabídka nemovitostí. Od apartmánů v jednom z mnoha nábřežních komplexů, přes městské domy dále do města a nízkopodlažní vily táhnoucí se od pobřeží dále do vnitrozemí, najdete určitě něco, co vyhovuje vašemu vkusu a rozpočtu.

ZAMĚSTNANOST

Cestovní ruch je hlavním zdrojem práce. S tak velkou anglicky mluvící populací vám tady může být lehčí si najít práci, než v některých menších letoviscích. A jelikož se mnoho lidí rozhodlo odejít do důchodu a žít ve Fuengirole, je dalším významným zdrojem zaměstnání péče o seniory.

ŠKOLSTVÍ

Fuengirola má mnoho španělských státních škol a snadno najdete i několik mezinárodních škol.

ZDRAVOTNICTVÍ

Existuje celá řada klinik veřejného zdraví, ze kterých si můžete ve městě vybrat, včetně 24hodinové pohotovostní služby.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Široká škála obchodů znamená, že ceny jsou konkurenceschopné, takže ve Fuengirole budete moci žít rozumně levně s náklady podobnými těm v nedaleké Malaze.


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.