EL FARO

EL FARO

Idylický a okouzlující, El Faro je nejlépe známý místně pro ikonický maják, který mu dává jeho jméno. El Faro, umístěný na vyčnívajícím poloostrově dva kilometry západně od Fuengiroly, nabízí jedny z nejlepších výhledů na Středomoří, které se nedají najít kdekoli na pobřeží.

Stejně jako u všech majáků je i úlohou El Fara varovat před blížícím se skalnatým pobřežím.

Jeden pohled dolů na pláž a brzy pochopíte proč ho stojí za to vidět: zlaté písky, které charakterizují Costa del Sol, jsou zde rozbité ostrými skalami, což vede k výjimečnému sdružování skal. Děti všech národností jsou zde u břehu vyzbrojeny sítěmi a kbelíky a touhou chytit co největšího kraba.

Z každé strany skalnaté části jsou jemné pláže, které jsou poměrně těsně ohraničené dálnicí, ale dostatečně klidné. Blízko západního konce pláže je několik restaurací a malých barů, všechny cenově dostupné a většinou ve španělské v atmosféře. Na druhé straně dálnice jsou tiché obytné ulice, dobře udržované zahrady a minimální obchodní aktivita.

DENNÍ VYŽITÍ A VEČERNÍ POTĚŠENÍ

Mohlo by vás probudit teplo vycházejícího slunce, stejně jako očekávání, že si na Costa del Sol užijete další uvolněný, rušný, vzrušující nebo naplňující den. Ať vás probudí cokoli, jemné tempo El Faro vám usnadní den.

Pokud se váš ideální prázdninový dům nebo nové místo na slunci točí kolem snu o líných letních dnech a nocích zahalených v teple středomořského objetí, může být El Faro dokonalým cílem. Budete potřebovat auto (nebo se spolehněte na veřejnou dopravu), ale celkově má ​​tento kout Costa del Sol vše, co si můžete přát…

Pláž je v docházkové vzdálenosti; stejně jako několik možností stravování. Pokud se cítíte energičtí, do Fuengiroly se dostanete také pěšky, zejména k blízkým atrakcím, jako je impozantní hrad Sohail a rozlehlé nákupní centrum Miramar. Rodiny s dětmi školního věku mohou posílat své potomky do nedalekých mezinárodních škol nebo mateřských škol. Nachází se zde i nemocnice v blízké Marbelle a sousední oblasti v obci Mijas mají některá z nejlepších golfových hřišť v jižním Španělsku.

JEMNÉ DNY A ŠUMIVÉ VÝHLEDY NA MOŘE

Ve večerních hodinách jsou místní plážové bary příjemné a zůstanou otevřené pozdě, pokud si to počet hostů vyžádá, a restaurace jsou stejně příjemné, ale pro cokoli dalšího budete muset zamířit do Fuengiroly nebo se vydat o něco delší cestou na západ do Marbelly.

V opačném případě musíte použít na nákup své auto a zásobit se nápoji, jídlem a pozvat i přátele, aby vám pomohli vytvořit společenský rozruch v pohodlí vašeho dvorku.


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.