CASARES

CASARES

Casares je postavený na svazích pohoří Sierra Crestellina poblíž Estepony a Marelly. Proč se přestěhovat do Casares? Toto klasické místo „pueblo blanco“, které je ideálním místem pro lidi, kteří hledají tradiční andaluský venkovský život…

Je bohaté na historii, krásu a kulturu a je snadno dostupné z pobřeží.

Pojmenován byl podle slavného bývalého španělského guvernéra Julia Caesara, který údajně navštívil nedaleké horké sirné prameny. Zřícenina maurského hradu, který leží na vrcholu hromady domů „kostky cukru“, ukazuje na jeho status jedné z posledních pevností Maurů. Caseres byl také jedním z mála míst, která odolala síle napoleonské armády.

V Casares najdete v „pueblo blanco“ vše, co byste očekávali; ulice se starými bílými budovami lemovanými květinami, náměstí v srdci, kde můžete sedět a nasávat tichou atmosféru a ohromující procházky do přírodní rezervace Sierra Crestellina. Je také domovem nádherných řemeslných obchodů, jednoho z nejznámějších golfových hřišť v regionu a nemovitostí s výhledy, které se táhnou od hor až k pobřeží Gibraltaru.

OBYVATELSTVO

Samotná vesnice zůstává převážně španělská s přibližně třemi tisíci obyvateli. I když ve vesnici žijí někteří krajané, většinu lze nalézt v okolní krajině, přičemž mnohem více v moderních mestech poblíž Casares Costa.

NEMOVITOSTI

Pokud budete mít štěstí, můžete si koupit jeden z tradičních bílých vesnických domů, z nichž mnohé jsou staré sto let. V bezprostřední blízkosti jsou větší finky a cortijos, z nichž některé jsou původní, jiné v luxusním měřítku.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

Možná kvůli svému neobjevenému statusu není Casares zrovna maloobchodní mekkou, ale má několik malých vesnických obchodů prodávajících potraviny a řemeslné výrobky, stejně jako týdenní pouliční trh. Existuje tady také několik vynikajících restaurací a barů, kde můžete vesele sedět, jíst, pít a povídat si dlouho do noci.

DOPRAVA

Auto je zde poměrně zásadní, protože do Estepony jezdí denně pouze dva autobusy, jeden ráno a jeden večer. Cesta k pobřeží trvá patnáct minut a vede neuvěřitelně malebnou krajinou.

ZAMĚSTNANOST

V samotné vesnici je málo zaměstnání; většina lidí dojíždí na pobřeží za prací v turistickém průmyslu. Vyzkoušejte Marbellu, která je nejdynamičtějším městem pro podnikání v regionu a představuje 14% obchodu v regionu.

ZDRAVOTNICTVÍ

Pro všechny neduhy, které nelze léčit v horkých pramenech Julia Caesara, najdete ve vesnici kliniku veřejného zdraví spolu s několika lékárnami. Pro cokoli vážnějšího navštivte nemocnici v Marbelle nebo Esteponě.

ŠKOLSTVÍ

Tři španělské státní školy, které pokrývající základní a střední vzdělání lze nalézt v Casares. Pokud byste se chtěli řídit britským kurikulem, pak je v Sotogrande půl hodiny jízdy autem mezinárodní škola.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Toto není nejlevnější část Costa del Sol, protože je těsně mimo „zlatou míli“. Je však naprosto možné žít v rámci rozpočtu, pokud využijete větší supermarkety na pobřeží.


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.