CALAHONDA

CALAHONDA

Uhnízděná mezi třpytivou Marbellou a Fuengirolou, Calahonda je luxusní přímořské letovisko, které nabízí to nejlepší z obou světů. Proč se stěhovat do Calahondy? Calahonda je domovem nejdelší pláže na pobřeží Costa del Sol, snadného přístupu k nádherným golfovým hřištím a některým z hlavních měst regionu.

Uhnízděná mezi třpytivou Marbellou a Fuengirolou, Calahonda je luxusní přímořské letovisko, které nabízí to nejlepší z obou světů.

PROČ SE STĚHOVAT DO CALAHONDY?

Calahonda je domovem nejdelší pláže na pobřeží Costa del Sol, snadného přístupu k nádherným golfovým hřištím a některým z hlavních měst regionu.

Calahonda se vyhnula výškovým budovám díky prozíravosti vývojářů, kteří se v 60. letech rozhodli omezit výšku budov a během toho vytvořili atraktivní nové město, které se staralo o blaho své převážně emigrantské komunity. Dnes jsou zde bary, restaurace a praktické vybavení, které byste mohli potřebovat, a to vše v docházkové vzdálenosti od pláže tak dlouhé, abyste ji mohli použít k dosažení sousední Marbelly, pokud máte náladu na procházku.

Calahonda je samostatné a bezpečné místo, kde se můžete usadit buď v důchodu, nebo i s mladou rodinou. Jeho poloha na západním konci Costa del Sol je také žádoucí, s kontrastními atrakcemi Marbella a Fuengirola je jen krátkou jízdou v obou směrech a přilehlé Puerto Cabopino, které vám dává příležitost zastavit se a obdivovat jachty z jedné z mnoho vynikajících restaurací.

OBYVATELSTVO

S populací, která kolísá mezi 14 000 a 45 000 v závislosti na ročním období, se v každém ročním období setkáte s celou řadou přátelských tváří z Anglie, Španělska, severní Evropy i mimo ni.

NEMOVITOSTI

Calahonda působí převážně luxusně díky mnoha domům postaveným v klasickém středomořském stylu. Najdete tu také řadu bytových domů, které se liší velikostí a výdaji, takže se přesunete na toto žádané místo v dosahu svého rozpočtu.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

V Calahondě najdete vše, co potřebujete, včetně bank, obchodů a restaurací, které podávají řadu mezinárodních jídel, aby vyhovovaly kosmopolitní klientele. Zůstat fit nebude problém, ať už navštívíte jedno z mnoha golfových hřišť nebo se připojíte k Club del Sol s posilovnou, bazénem a tenisovými kurty.

DOPRAVA

Díky pobřežní silnici procházející městem se snadno dostanete do sousedních letovisek a na letiště v Malaze je to jen 25 minut jízdy. Alternativně existuje horská silnice s mýtným, která vás zavede dál. Je naprosto možné zde žít bez auta, protože městem jezdí pravidelná doprava spojující vás s hlavními letovisky.

ZAMĚSTNANOST

Práce ve městě je z velké části omezena na turistický a servisní průmysl, ale s Marbellou, ekonomickou elektrárnou Costa del Sol na dosah ruky, může být mnoho dalších alternativních příležitostí k práci.

ZDRAVOTNICTVÍ

V Calahondě si můžete vybrat ze dvou klinik, které nejsou pohotovostní, nebo se vydat přímo do nemocnice Costa del Sol, která je vzdálená jen pár minut po cestě do Marbelly.

ŠKOLSTVÍ

S rostoucím počtem rodin v této oblasti má Calahonda nyní řadu možností, jak vyhovět vašim vzdělávacím potřebám, se španělskými státními a soukromými školami i blízkými mezinárodními školami v anglickém jazyce.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Přestože je Calahonda v dotykové vzdálenosti třpytivé Marbelly, nemusí vám tak rychle vyprázdnit kapsy. Ceny jsou obecně o něco levnější a existuje celá řada supermarketů, včetně možností nižšího rozpočtu, které pomohou udržet nízké náklady.


Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.