BENALMÁDENA

BENALMÁDENA

Od přístavu světové třídy po některé z nejlepších písečných pláží na pobřeží Costa del Sol, Benalmadena je živé přímořské letovisko jen pár minut od letiště v Malaze. Proč se přestěhovat do Benalmádeny? Objekt, který vyhovuje každému rozpočtu, krásným plážím, nákupům a nočním životům, aby mohl konkurovat tomu nejlepšímu na Costa del Sol, je Benalmadena tou nejlepší sluneční destinací.

Benalmadena je jedním z nejoblíbenějších letovisek na Costa del Sol z dobrého důvodu. Přichází se vším, co od této části Španělska můžete očekávat: skvělé počasí po celý rok, přístup k pobřežní čáře plné báječných pláží a přístavu, který konkuruje půvabu Marbelly dále na západ.

Navštivte přístav Puerto Marina, kde můžete bloudit, nebo podniknout výlet na moře a zahlédnout delfíny nebo se jen zastavit a užít si mnoho restaurací, barů a obchody. Pokračujte po promenádě Paseo Maritimo, která sahá po celé délce letoviska až k Torremolinos. Benalmadena nabízí hodně vyžití, včetně zábavního parku, akvárií a jednoho z nejnavštěvovanějších kasin ve Španělsku. A pokud se chcete ze všeho dostat pryč, toto rozmanité letovisko nabízí ohromující útočiště: vyjeďte lanovkou na vrchol 769 metrů vysoké hory Calamorro, nebo se projděte kolem jezera v parku Paloma spolu s pávi, kteří se tu volně potulují. Benalmadena je mnohem víc než jen další letovisko.

OBYVATELSTVO

Oficiální počet obyvatel v Benalmádeně je 67 000 a přibližně čtvrtina lidí, které zde potkáte, budou cizinci, z nichž třetina jsou Britové.

ZDRAVOTNICTVÍ

Ve městě najdete dvě veřejné kliniky a nemocnici – nebo přesněji v Arroyo de la Miel.

DOPRAVA

Cesta kolem není v Benalmadeně problém. Jste jenom 15 minut jízdy od centra Malagy a jejího letiště. Veřejná doprava je také mimořádně pohodlná, s pravidelnou autobusovou dopravou a městskou železnicí, která vede městem a každých 20 minut se napojuje na Malagu a Fuengirolu.

ZAMĚSTNANOST

Většinu práce najdete v oblastech cestovního ruchu, stavebnictví a financí.

NAKUPOVÁNÍ

Benalmadena je město, které miluje nakupování a najdete zde spoustu obchodů, bez ohledu na váš rozpočet nebo vkus. Většina malých obchodů je na hlavní ulici v centru Benalmádeny a kolem přístavu. Každý pátek také najdete na parkovišti Tivoli World malé nákupní centrum a rušný pouliční trh, kde se prodávají oblečení, šperky, obuv, hračky a jídlo.

ŠKOLY

Kromě španělského státního vzdělávání je ve městě i výběr soukromých mezinárodních škol, včetně Anglického institutu a Britské vysoké školy.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Vzhledem k tomu, že se město těší turistům, zjistíte, že ceny jsou o něco vyšší než v některých klidnějších místech Costa del Sol. Ale se snadným přístupem k nákupům mimo město byste měli být schopni udržet svůj měsíční rozpočet.

NEMOVITOSTI

Benalmadena je dobře známá pro svůj velký potenciál k bydlení, najdete zde cenově dostupné apartmány ve výškových budovách nebo dražších penthousech s výhledem na moře.

 


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.