BENAHAVÍS

BENAHAVÍS

Snad nejžádanější horská vesnice Costa del Sol, Benahavís, se nachází mezi nádhernými vrcholy La Serrania de Ronda s nádherným výhledem na oceán. Proč se přestěhovat do Benahavisu?

Tradiční andaluská horská vesnice se všemi výhodami, které byste očekávali. Krásné scenérie, golf a gurmánské jídlo jsou na dosah ruky.

Pro šťastné lidi, kteří tomu říkají domov, má Benahavís výhled na pobřeží mezi Marbellou a Esteponou. V jasný den můžete dokonce vidět africké pobřeží. Původně byla založena arabskými osadníky v 11. století a její poloha poskytovala praktické využití jako rozhledna proti častým nájezdům pirátů a invazních živlů.

Dnes si město zachovalo většinu svého venkovského kouzla a přidalo golfová hřiště, hotely a vynikající restaurace, které přitahují davy z luxusnějších pobřežních měst. Kouzlo starého města a přírodní krásy okolí se také ukázaly jako inspirace pro uměleckou komunitu města.

Benahavís je rájem pro milovníky přírody, kteří se mohou vydat na túru mezi dvojitými vrcholy a kolem břehů řek lemovaných kaštany a olivovníky. Je to drsná a dramatická oblast, kde se mísí čistý horský vzduch s jiskrou vždy slunečného oceánu pod ním.

OBYVATELSTVO

V této malé komunitě 8 884 lidí, z nichž čtvrtina pochází z Velké Británie, vás srdečně přivítáme. Expanze golfu a luxusního ubytování ho učinila obzvláště oblíbeným u bohatých, kteří se mísí s místními obyvateli a uměleckým davem.

NEMOVITOSTI

Benahavís se v posledních letech značně rozšířil a stal se jedním z nejžádanějších míst v regionu. Ceny jsou taky na vyšší hranici, s nemovitostmi, které zahrnují apartmány ve stylové zástavbě, tradiční vesnické domy a luxusní vily s výhledem na hory a moře.

ŠKOLSTVÍ

Nenajdete příliš mnoho horských vesnic se snadným přístupem ke dvojjazyčným školám ve Španělsku, ale Benahavís opět vyhrává, s vysokou školou Atalaya jen pár kilometrů po silnici a další mezinárodní školou v nedaleké Esteponě.

VEŘEJNÁ ZAŘÍZENÍ

Na pobřeží Costa del Sol se je tvrdá konkurence, ale milovníci golfu si mohou na dosah ruky užít některá z nejlepších hřišť v regionu. Jídlo je gurmánského standardu a kombinuje místní pochoutky s čerstvými rybami a místně chovaným masem. Ve městě najdete také nový supermarket.

ZDRAVOTNICTVÍ

Kromě místního veřejného zdravotního střediska a lékárny vám bude sloužit nemocnice v nedaleké Marbelle a mnohem větší zdravotní středisko, v San Pedru, ve kterém jste za čtvrt hodiny.

ZAMĚSTNANOST

Jako malé město není pravděpodobné, že v samotném Benahavís bude příliš mnoho možnosstí na práci, ale blízkost stále prosperující Marbelly nabízí spoustu pracovních a obchodních příležitostí.

DOPRAVA

Horská poloha znamená méně častou autobusovou dopravu, ale jedná se o přátelské město a místní obyvatelé často jezdí na letiště. K dispozici je také vyhrazená taxislužba pro danou oblast, která vás dopraví tam, kam potřebujete.

ŽIVOTNÍ NÁKLADY

Benahavís vám dává šanci na hezké bydlení na dosah Costa del Sol, ale za přijatelné ceny.

 


Nemovitosti

Nevybrali jste si z nabídky na webu?

Kontaktujte nás a získejte přístup k tisícům dalších nemovitostí v naší databázi.