Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O Španělsku > Proč Costa del Sol > Zdravotnictví

ZdravotnictvíV dobrých rukou ...

Pokud potřebujete z jakéhokoli důvodu navštívit nemocnici v jižním Španělsku, bude o vás postaráno profesionálně a soucitně s přístupem k nejmodernějším léčebným postupům a vybavení.

Na Costa del Sol jsou také vysoce ceněni odborníci na zdravotní péči, jako jsou zubaři a optici; záchranné týmy jsou dobře vybaveny a připraveny pro rychlou reakci (nouzový telefon: 112); a moderní lékárny (většinou s anglicky hovořícím personálem) jsou v hlavních městských centrech bohatě zastoupeny a nabízejí pohodlný seznam 24hodinových služeb. Ať už trpíte lehkým onemocněním a potřebujete lékaře, utrpěli jste velkou nehodu a potřebujete navštívit pohotovost, nebo potřebujete nepřetržitou léčbu a konzultace, nemocnice v jižním Španělsku jsou špičkové – státní i soukromé . Dobře vyškolené zdravotní sestry, lékaři a další zdravotnický personál mají přístup k nejmodernějšímu vybavení, díky čemuž jsou vaše nemocniční zkušenosti co nejpohodlnější, nejúčinnější a nejrychlejší.

Nemocnice

Státní nemocnice

Oblast Marbella – nemocnice Costa del Sol, která je uznávána jako přední středisko pro porod a péči o dítě Světovou zdravotnickou organizací a UNICEF, se nachází hned vedle hlavní pobřežní dálnice A7 (N340) k bezprostřednímu východu od centra města Marbella. Významná část pacientů není španělsky mluvící a jsou k dispozici dobrovolní tlumočníci.

Málaga – v hlavním městě Málaga se Všeobecná nemocnice nachází na Avenida Carlos Haya, Mateřské a dětské nemocnici v Avenida Arroyo de los Ángeles a Regionální univerzitní nemocnice v Málaze na okraji města poblíž univerzitního kampusu. Pokud se potýkáte se španělštinou, zajistíme vám v případě zájmu delegáta, tlumočníka který vám v případě zdravotního problému se vším pomůže.

Soukromá péče

Helicopteros Sanitarios – Jedná se o soukromou pohotovostní službu, která se za roční poplatek zavazuje, že vám bude k dispozici nepřetržitě. I když mohou reagovat jedním ze svých vrtulníků, pokud si to situace vyžaduje, obvykle se setkáte s dobře vybavenou sanitkou, která nabízí rychlou diagnostiku, stabilizaci a rychlý převoz do nemocnice pro nejnaléhavější a život ohrožující případy.

Benalmádena – mezinárodní nemocnice Vithas Xanit se nachází v oblasti Arroyo de la Miel (Benalmádena) a ve Fuengirole je přidružená klinika Xanit. Nemocnice se specializuje na nejnovější diagnostickou a terapeutickou léčbu a nabízí 24hodinovou pohotovostní službu a přístup k nejmodernějším zdravotnickým technologiím.

Lékárny

Klasická španělská lékárna je na celém pobřeží Costa del Sol všudypřítomná. Mnohé z nich jsou otevřené po dobu 24 hodin a většina z nich je křiklavě neonově osvětlená, takže je nemůžete minout. Jsou vždy mimořádně dobře zásobené a obsluhované znalými a přátelskými lékárníky, z nichž mnozí budou mluvit docela dobře anglicky. Léky, na které byste normálně potřebovali předpis v jiných zemích, mohou být ve Španělsku dostupné na přepážce, i když jejich dostupnost byla v posledních letech zpřísněna.

Většina lékáren je křiklavě neonově osvětlená