Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O Španělsku > Proč Costa del Sol > Skvělé podnebí

Skvělé podnebíVíce jak 300 slunečných dnů v roce

Oblast Costa del Sol je jednou z nejteplejších oblastí Evropy pyšnící se více jak 300 slunečnými dny v roce. Klima je středomořské s horkým létem a mírnou zimou. Jaro, od března do května, je mírné a slunečné, deštivé dny jsou ojedinělé. V květnu a někdy již v dubnu mohou nastat první horké dny s maximy kolem 30 ° C.

Horké léto s mořským vánkem

Léto, od června do poloviny září, je horké a slunečné. Obvykle se teploty pohybují kolem 27/28 ° C v červnu a září a kolem 30 °C v červenci a srpnu, počasí je horké , ale fouká příjemný mořský vánek. Když však fouká vítr z nitra Andalusie, může být teplo intenzivní, ve skutečnosti může teplota dosáhnout 35/37 ° C a někdy až 40 °C. Naštěstí v těchto případech je mírný vítr ale vzduch vysychá: je lepší pít často, aby nedošlo k dehydrataci.

Babí léto na podzim

Podzim, od poloviny září do listopadu, je zpočátku teplý a poté se postupně ochlazuje. V říjnu je stále mnoho teplých a slunečných dnů, zejména v první polovině. V listopadu je počasí ještě příjemné, kolem 20-24 °C.

V zimě může teplota stoupnout i k 22°C

Zima od prosince do února je mírná a vyznačuje se slunečnými obdobími, ale také obdobími špatného počasí s větrem a deštěm. Když je jasná obloha, může teplota během dne stoupnout i k 22°C. Velmi chladné dny jsou vzácné, ale i v těchto případech teplota obvykle během dne stoupne nad 10 ° C. V praxi nikdy nesněží ani nezamrzá, kromě pohoří Siera Nevada, kde si můžete od listopadu do května skvěle zalyžovat.

Skvělé podnebí