Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O Španělsku > Proč Costa del Sol > Dopravní dostupnost

Dopravní dostupnostLetecká doprava

3 hodiny přímého letu z Prahy, Bratislavy, Krakowa, Vídně nebo Budapešti

Z pražského letiště Václava Havla se za pouhe 3 hodiny přímého letu dostanete do španělské Malagy. Linky létají několikrát týdne i z dalších europských měst. Stačí už jenom nasednout do letadla a ☺ slunce, moře a krásné pláže…se stanou skutečností, vítejte v Malaze! Letište Malaga – nebo když chcete i letiště Pabla Picassa je totiž čtvrtým nejrušnějším letištem ve Španělsku.

Letecká doprava

Půjčení auta

Půjčení auta

Jednou z populárních služeb pro svobodný pohyb na pobřeží je půjčení auta. Půjčovné auta je levnou záležitostí, na prodloužený víkend (3dny) se cena pohybuje kolem 60 EUR. My doporučujeme dvě prověřené společnosti a to Malagacar, nebo Centauro. Do půjčovny u letiště (2min.) vás odvezou z letiště minibusem zaměstnanci půjčoven, kteří vás budou čekat na stanovišti na letišti u východu. Stačí zadat číslo letu a oni už vědí kdy doletíte, i kdyby vaše letadlo mělo zpoždění, nevadí! Půjčení auta je velmi rychlé a jednoduché a taky pak jeho vrácení zpět do půjčovny probíhá bez problému a zase odvoz minibubusem na letiště k odletům. Auto si nezapomeňte zarezervovat aspoň 2 dny před odletem. Na webstránce si můžete vybrat o jaké auto máte zájem a klidně to může být i cabiolet. ☺

Cesta vlakem z letiště do blízkého okolí

Málokdo ví, že přímo na letišti se nachází i zastávka příměstské železnice, která je nejrychlejší dopravou přímo do centra Malagy, nebo nedalekých letovisk (Fuengirola 20 min.). Vlaky jezdí každých 20 min. a jízdenku není nutné kupovat předem. Před odletem si ale nezapomeňte zkouknout aktuální jízdní řád, poslední vlak z letiště zvykne odcházet kolem jedné hodiny ráno.

Cesta vlakem z letiště
Taxi z letiště

Taxi z letiště

Přímo na letišti vás hned u východu čeká flotila taxíků, které vás odvezou do okolních destinací vzdálených cca 15 min. od letiště za 25 Eur. Tak jako v každém kosmopolitním městě, tak ani v Malaze nechybí přepravní společnost Uber, která vás za výhodnější cenu (oproti klasickým taxi) odveze kamkoli…

Koupě vlastního auta

Vlastnictví nemovitosti v mnohých z nás vyvoláva otázky ohledem pohodlné přepravy svým vlastním autem. Investovat do koupi vozu v zahraničí, nebo spoléhat na veřejnů dopravu, nebo půjčovny? Využil/a by jsem vlastní auto? A vůbec…potřebuji ho? Umíme si představit a plně rozumíme tomu, že se vám hlavou honí tyhle myšlenky. Proto vám rádi pomůžeme a poradíme jak s koupi nového vozu, tak i vozu z druhé ruky. Ceny těchto aut jsou velmi přijatelné, navyše naše kancelář vás umí nakontaktovat na správné lidí, kteří vám s koupi auta pomohou. Pro ty odvážnější doporučujeme skúter, nebo motorku, se kterou můžete brázdit po pobřeží ☺.

Koupě auta