Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O Španělsku > Objevujte > Nakupování

NakupováníNakupování tady je vždy zábavné

Nakupovat na pobřeží Costa del Sol znamená navštívit obchody v historických starých centrech malých obílených měst u moře, přístavy s exkluzivními módními značkami nebo pouliční trhy s okouzlujícími tradičními stánky. Stačí přidat sluneční svit, když kráčíte z obchodu do obchodu, a uvidíte, proč si ho na pobřeží Costa del Sol užijí i lidé, kteří obvykle nemají rádi nakupování.

Nakopování na pobřeží Costa del Sol
Nákupy - kabelky

Od tradice k půvabu v Marbella

Návštěva historických center měst, jako je Mijas, Marbella, Benalmádena, Estepona nebo Fuengirola, odhaluje obchody v obílených domech, na pěkných náměstích a ulicích pro pěší. A vždy existuje spousta kaváren na chodníku, kde si můžete odpočinout během příjemného nakupování.

Costa del Sol je také domovem jednoho z nejprestižnějších a nejexkluzivnějších přístavů ve Španělsku. Je to Puerto Banús v Marbelle , kde najdete přední luxusní mezinárodní značky. Obchody zde mají obvykle otevřeno déle a mnoho z nich je otevřeno každý den v týdnu.

Obchodní ráj v Malaze

Město Malaga je samo o sobě obchodním centrem Costa del Sol a jeho hlavní nákupní oblast je na pěší zóně Calle Larios a kolem ní. Nabízí celkem více než 1 000 obchodů obklopených památkami a muzei a rozhodně stojí za návštěvu.

Pouhé 3 minuty autem od letište je obrovský Outlet „McArthurGlen Designer Outlet Malaga“. Je domovem silné směsi více než 170 značek, včetně těch nejvyhledávanějších luxusních a designérských značek vedle mezinárodních a místních značek. Strategicky je umístěný v těsné blízkosti dálnice. Centrum má upravené chodníky, taneční fontány, centrální luxusní náměstí, zařízení pro dětské hřiště a 4350 parkovacích míst.

Obchodní ráj v Malaze
Nejoblíbenější pouliční trhy

Nejoblíbenější pouliční trhy

Costa del Sol je známé svými pravidelnými trhy. Většina z nich je venku se stánky nabízejícími všechny druhy zboží, místními řemesly a nezávislými návrháři. Nabízejí příležitost koupit něco jedinečného a originálního.

Marbella má dva z nejvíce okouzlujících: Puerto Banús (každou sobotu) a La Virginia (dvakrát ročně, obvykle v květnu a prosinci).

Malaga pořádá velmi zajímavý měsíční pouliční trh s místními prodejci: Zoco del Muelle Uno (první tři neděle každý měsíc). Trh se rozkládá podél pobřežní promenády města a kombinuje nákupní a stánky s jídlem.

Jiná města, jako Mijas, Benalmádena, Torremolinos a Fuengirola, mají obvykle týdenní obecné pouliční trhy, kde najdete také řemeslné předměty.