Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O Španělsku > Life style a aktivity

Life style a aktivity


Dětská hřiště na každém kroku, vodní a zábavní parky, zoologické zahrady, sportovní hřiště, veřejné i soukromé bazény - to je Costa Del Sol. Na sto kilometrů dlouhých plážích si přijde na své úplně každý. Najdete zde poklidné romantické přírodní pláže, ale i rušná letoviska s bouřlivým nočním životem. Nejznámější lokalitou, kam se sjíždějí surfaři z celého světa, je městečko Tarifa na samém jihu Andalusie. Pro surfování, windsurfing a kitesurfing jsou tady nejlepší podmínky. Jižní Španělsko je také rájem pro golfisty. V oblasti se nachází až 120 skvěle upravených golfových hřišť. Zelený poplatek na golfových hřištích se pohybuje od třiceti eur za celý rok.

Aktivity pro rodiny

Rodina na pláži

Španělé naprosto zbožňují děti a Costa del Sol je jedno dětské hřiště snů. Ve skutečnosti jsou zde nejen dětská hřiště na každém kroku, vodní a zábavní parky, ale i zoologické zahrady, sportovní hřiště a bazény, prostě je tady vše pro vaše skvělé ratolesti, které budou nadšené!!!

Více

Publikováno 9. 2. 2022 1:01

Sportovní vyžití

Sportovní vyžití

Asi nejznámější lokalitou, kam se sjíždí nadšenci z celého světa je městečko Tarifa , na samém jihu Andalusie. Pokud máte štěstí a vítr fouká na správnou stranu (tzv. poniente = vítr fouká směrem od moře do vnitrozemí), jsou to ideální podmínky pro tyto sporty…

Více

Publikováno 9. 2. 2022 1:01

Pláže a plážové kluby

Pláže a plážové kluby

Costa del Sol, které omývá Středozemní moře, se rozprostírá na více než 100km pobřeží v provincii Malaga na jižním Pyrenejském poloostrově. Jeho název „Pobřeží slunce“ není pouha náhoda: s více než 325 slunečnými dny v roce a benevolentním podnebím se jedná o ráj na zemi s plážemi, které vyhoví každému vkusu.

Více

Publikováno 9. 2. 2022 0:59

Golf

Golg na pobřeží

V Evropě není mnoho míst, kde můžete hrát tento sport po celý rok a navíc být stále na jiném místě. Naštěstí, Španělsko Costa Del Sol má asi 300 dní v roce stabilní slunečné počasí a golfové hřiště na každém druhém rohu. Pokud bychom chtěli vyjádřit číselně, tak k dispozici je kolem 120 hřišť, které se nacházejí v celé oblasti.

Více

Publikováno 9. 2. 2022 0:57

Jídlo

Paella

Španělská gastronómie je zárukou čerstvosti, směsí jedinečných chutí a vůní. Tak jako každá země, tak i španělé mají své tradiční jídla, které se všude ve světě snaží jiní napodobit, ale pravou chuť poznáte jenom ve Španělsku. Nejznámějším a nejoblíbenějším jídlem je slávná paella.

Více

Publikováno 9. 2. 2022 0:00

Noční život

Noční život

Po lahodné večeři by byla škoda, kdyby vaše cesta mířila přímo domů. Vyzkoušejte noční život živých Španělů v místních barech. Ptáte se, kde? Noční život v Malaze je soustředěna v několika částech města. Nejnavštěvovanější a nejrušnější v Malaze je historické centrum, plaza de la Merced a Plaza de Uncibay.

Více

Publikováno 8. 2. 2022 23:59

Restaurace

Restaurace v modrém dekoru

V Costa del Sol je velké množství restaurací, z nichž mnohé byly úspěšné díky svému odhodlání přivést zpět tradiční jídla tak, aby jim dávaly význam, který si zaslouží a sdíleli potěšení s návštěvníky. Najdete tady vše od nejčerstvějších úlovků z moře, jako jsou typické smažené ryby, paellu, až po dušená masa.

Více

Publikováno 8. 2. 2022 23:57