Španělsko

OBLAST COSTA DEL SOL

Costa del Sol je pobřežím slunce u Středozemního moře, dominantou andaluské provincie Málaga a jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí Andalusie. Místa kolem Málagy a populární Marbelly nabízejí nepřeberné množství nádherných pláží. Výhodou je, že oblast se nachází pouhých deset minut od letiště. Objevte místo, kde rychlé evropské tempo hodně zpomalí a umožní vám dobít baterky.

Od Španělů se znovu naučíte udělat si čas. Na rodinu, přátele a na sebe. Zdejší lidé se pravidelně potkávají, pořádají pikniky, jsou spolu. Početné rodiny v neděli vyrazí na pláž nebo do parku grilovat, hrát různé hry a povídat si. Je to čas, v němž jste off-line a na život na síti si ani nevzpomenete, protože rozhodně není lepší než ten, který právě žijete.

Seznamte se

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST

Za pouhé tři hodiny přímým letem z Prahy na letiště Málaga –  jste v jiném světě, na sluníčku a u moře a cca za 10 minut jízdy autem z letiště už můžete relaxovat ve svém apartmáně.

ÚŽASNÁ LOKALITA

Provincie Málaga je skvělá základna pro poznávání různých možností, které Andalusie nabízí – od kultury a historie přes pláže a gastronomii až po nákupy a společenský život přímořských měst jako Fuengirola, Benalmádena, Marbella, Puerto Banús a Málaga.

PODNEBÍ

Jižní Španělsko patří k nejteplejším místům Evropy. Ještě v říjnu tu můžete čekat teploty kolem 25 stupňů, přes zimu se teplota pohybuje průměrně kolem 16 stupňů a tři sta dní v roce vás na nose lechtají sluneční paprsky.

Objevujte

GASTRONOMIE

Chuťové buňky potěší skvělé víno, vždyť hrozny zrají pod horkými paprsky zdejšího slunce, nebo proslulé španělské speciality, na své si přijdou i milovníci ryb, třeba grilovaná doráda (pražma) je bezkonkurenční.

ROZMANITOST PŘÍRODY

Odpočinek najdete na rozlehlých plážích a většina návštěvníků se zaměřuje na moře a pobřežní aktivity, nicméně od moře se dostanete do hornatého vnitrozemí během chvilky – a pak se ocitnete uprostřed nádherných lesů, zelených údolí, horských toků, vodopádů a malebných vesniček.

KULTURA

Andalusie je země s bohatou a bouřlivou historií a různé nadvlády a náboženství jí vtiskly neopakovatelnou a ojedinělou tvář.

Najdete tady spoustu památek, žil tady i známý malíř Picasso.

Sportovní vyžití

WINDSURFING A KITESURFING

Na pobřeží Costa de la Luz (dvě hodiny autem od Málagy) panují příznivější větrné podmínky pro windsurf a kitesurf. Je zde řada škol, kde vás během jednoho odpoledne naučí základům obou zmiňovaných sportů, neváhejte je tedy vyzkoušet.

LYŽOVÁNÍ

Za pouhou hodinu dojedete autem z Málagy do Sierry Nevady, kde si v zimě skvěle zalyžujete. Po Alpách jsou to největší hory v Evropě (s 20 vrcholy vyššími než 3000 m).

Z nejvyššího vrcholu s parametry černé sjezdovky dohlédnete až na moře.

GOLF VE ŠPANĚLSKU

Obzvlášť malagské pobřeží Costa del Sol je doslova rájem pro golfisty. Tento sport je zde velmi rozšířený, u téměř každého letoviska najdete několik golfových hřišť (celkem asi 52). Právem se také někdy říká: Costa del Sol = Costa del golf.