Populární oblasti

MALAGA

Hlavní město Costa del Sol a provincie Málaga, toto andaluské město je nejjižnějším v Evropě.

Proč se přestěhovat do Málagy?

Málaga není jen branou na Costa del Sol, je plná umění, historických památek, moderních obchodů, pláží a poskytuje jedny z nejlepších jídel na světě.

Toto ošuntělé přístavní město prošlo v posledních dvaceti letech opětovným objevem. S otevřením Picassova muzea v roce 2003 (narodil se v Málaze) došlo k přílivu veřejných peněz vynaložených na kulturní expanzi. Od městského pouličního umění MAUS (Málaga Arte Urbano en el Soho) v Soho až po budovu nového Centre Pompidou v luxusním Muelle Uno Porto, je to pastva pro oči všude, kam se obrátíte.

Přeplněním je modernizace infrastruktury a výbuch pohostinnosti vůči kreativním typům – špičkovými restauracemi, obchody s vintage oblečením, butikovými hotely, střešními terasovými bary a obecně kosmopolitní atmosférou prosperující až do noci.

Pak je tu tradiční Málaga. Alcazaba je maurská pevnost navazující na starobylé hradby města. K dispozici je 15 pláží, všechny lemované Chiringuitos – tradiční plážové restaurace, kde se  griluje na písku. Místní obyvatelé jsou přezdívaní boquerones (ančovičky) kvůli množství, které jedí, a je zde mnoho tapas barů, specializovaných ultramarinos (tradiční obchody s potravinami), pouliční a kryté trhy prodávající bohatou místní produkci. Příjemné klima po celý rok z něj dělá skvělé město pro venkovní akce. Od pouličních umělců po velkoměstské festivaly nikdy tady není nedostatek aktivity.

Obyvatelstvo

Na rozdíl od některých španělských měst se Málaga v létě neuklidňuje, má více než 1 milion turistů ročně a mnoho z nich v období červen – srpen. Turisti můžou očekávat životní styl večírků, dobré jídlo a vícejazyčné povídání po většinu roku, se zvlášť rušným létem.

Nemovitosti

S rychlou generální opravou přišly vyšší ceny nemovitostí v centru Málagy. Naštěstí existují zajímavé čtvrtě, kde stále najdete cenově dostupné bydlení, například univerzitní čtvrť Teatinos je oblíbená mezi studenty a mladými rodinami. Centrum typicky nabízí bydlení v bytech, zatímco vily a viladomy jsou k dispozici na předměstí.

Veřejná zařízení

Málaga si vybudovala dobrou pověst pro nakupování. Pěší zóna Calle Larios má stovky mezinárodních obchodů na ulici, zatímco Muelle Uno má designové butiky obsluhující bohaté přístavní dělníky výletních lodí. Málagská pobočka El Corte Inglés je plná španělské módy, domácího zboží a dobrého supermarketu. Mnoho okresů má místní rekreační zařízení, banky a poštovní služby.

Doprava

Letiště Málaga má letecké spojení do více než 60 zemí světa. Z letiště se můžete dostat do města vlakem (8 minut), expresní autobusovou dopravou nebo taxíkem. Vlaková doprava Renfe jezdí mimo stanici María Zambrano a můžete cestovat téměř kamkoli ve Španělsku. Málaga – Madrid je jen dvě hodiny 45 minut rychlým vlakem AVE. Můžete také chytit místní vlak z Málagy do Fuengiroly a jezdí autobusy i do centra města a na předměstí.

Zaměstnanost

Pokud nepracujete pro zavedenou společnost nebo v profesionálním sektoru, jsou k dispozici krátkodobé smlouvy, z nichž nejvíce odpovídá bar a restaurace.

Zdravotnictví

Málaga je hustě nabitá lékaři na klinikách nebo v soukromé praxi, z nichž sedm inzeruje služby v anglickém jazyce. Po celém městě je dobře respektovaná porodnice, zdravotnická škola a několik nemocničních míst.

Školy

V Málaze existují stovky možností pro děti školního věku, najdete místní španělské státní školy v jednotlivých okresech a mezinárodní školy poseté podél pobřeží plus St Georges v centru města.

Životní náklady

Bydlení v Málaze je levnější než v okolních pobřežních letoviscích a ve většině měst ve Velké Británii. Venkovní životní styl také hodně zlevňuje volný čas, stravování může být buď velmi drahé, nebo velmi levné, v závislosti na vašem rozpočtu.

TORREMOLINOS

Západně od Malagy najdete přední turistickou destinaci Costa del Sol, Torremolinos, s 6 kilometry pláží a rozptýleními, které vás po celý rok udrží pod slunnou oblohou.

Proč se přestěhovat do Torremolinos?

Torremolinos je ideální pro každého, kdo hledá dobře zavedenou komunitu krajanů, krásné pláže a snadný přístup k hlavním atrakcím Costa del Sol.

Navštivte Torremolinos a můžete očekávat, že každý den v týdnu potkáte lidi na párty, lesy vysokých výšin a . Podívejte se ale trochu blíž a objeví se další strana, kde jsou nedotčené pláže, nádherné veřejné parky plné magnolie a banánových stromů a existují dokonce připomínky jeho dřívější existence jako rybářské vesnice.

Díky své bezstarostné a šťastné atmosféře Torremolinos láká návštěvníky mladé i staré, to vše přináší bohaté ubytování a nekonečné zábavy. Ale zeptejte se kohokoli, kdo zde žije po celý rok, a mohl by vás nasměrovat směrem ke klidnějším rezidenčním oblastem, jako je El Calvario s chaty pro rybáře a nepřehlédnutelnými rybími restauracemi,

Calle San Miguel je hlavní nákupní oblastí, kde si můžete koupit vše od čerstvých ryb až po nejnovější módu. V Torremolinos je zajištěn každý druh sportu a volného času, včetně golfu, tenisu a vodních sportů. Strávte zde kdykoli čas a brzy najdete nejlepší restaurace, kde musíte ochutnat místní specialitu pescaíto frito nebo smažené ryby.

Torremolinos má širokou škálu možností zdravotní péče, včetně několika klinik veřejného zdraví a nemocnice Marítimo. Pro více odborné péče je Fakultní nemocnice v Malaze jen pár minut jízdy autem a na výběr je mnoho soukromých lékařů a zubních lékařů.

Životní náklady

Může to být prázdninová mekka, ale v Torremolinosu stále najdete velmi rozumné životní náklady, zvláště pokud se vyhnete zjevným turistickým pastím. A s Malagou hned vedle budete mít přístup k řadě větších obchodů a trhů, kde najdete výhodné obchody.

BENALMÁDENA

Od přístavu světové třídy po některé z nejlepších písečných pláží na pobřeží Costa del Sol, Benalmadena je živé přímořské letovisko jen pár minut od letiště v Malaze.

Proč se přestěhovat do Benalmádeny?

Objekt, který vyhovuje každému rozpočtu, krásným plážím, nákupům a nočním životům, aby mohl konkurovat tomu nejlepšímu na Costa del Sol, je Benalmadena tou nejlepší sluneční destinací.

Benalmadena je jedním z nejoblíbenějších letovisek na Costa del Sol z dobrého důvodu. Přichází se vším, co od této části Španělska můžete očekávat: skvělé počasí po celý rok, přístup k pobřežní čáře plné báječných pláží a přístavu, který konkuruje půvabu Marbelly dále na západ.

Navštivte přístav Puerto Marina, kde můžete bloudit, nebo podniknout výlet na moře a zahlédnout delfíny nebo se  jen zastavit a užít si mnoho restaurací, barů a obchody. Pokračujte po promenádě Paseo Maritimo, která sahá po celé délce letoviska až k Torremolinos.  Benalmadena  nabízí hodně vyžití, včetně zábavního parku, akvárií a jednoho z nejnavštěvovanějších kasin ve Španělsku. A pokud se chcete ze všeho dostat pryč, toto rozmanité letovisko nabízí ohromující útočiště: vyjeďte lanovkou na vrchol 769 metrů vysoké hory Calamorro, nebo se projděte kolem jezera v parku Paloma spolu s  pávi, kteří se tu volně potulují. Benalmadena je mnohem víc než jen další letovisko.

Obyvatelstvo

Oficiální počet obyvatel v Benalmádeně je 67 000 a přibližně čtvrtina lidí, které zde potkáte, budou cizinci, z nichž třetina jsou Britové.

Zdravotnictví

Ve městě najdete dvě veřejné kliniky a nemocnici – nebo přesněji v Arroyo de la Miel.

Doprava

Cesta kolem není v Benalmadeně problém. Jste jenom 15 minut jízdy od centra Malagy a jejího letiště. Veřejná doprava je také mimořádně pohodlná, s pravidelnou autobusovou dopravou a městskou železnicí, která vede městem a každých 20 minut se napojuje na Malagu a Fuengirolu.

Zaměstnanost

Většinu práce najdete v oblastech cestovního ruchu, stavebnictví a financí. 

Nakupování

Benalmadena je město, které miluje nakupování a najdete zde spoustu obchodů, bez ohledu na váš rozpočet nebo vkus. Většina malých obchodů je na hlavní ulici v centru Benalmádeny a kolem přístavu. Každý pátek také najdete na parkovišti Tivoli World malé nákupní centrum a rušný pouliční trh, kde se prodávají oblečení, šperky, obuv, hračky a jídlo.

Školy

Kromě španělského státního vzdělávání je ve městě i výběr soukromých mezinárodních škol, včetně Anglického institutu a Britské vysoké školy.

Životní náklady

Vzhledem k tomu, že se město těší turistům, zjistíte, že ceny jsou o něco vyšší než v některých klidnějších místech Costa del Sol. Ale se snadným přístupem k nákupům mimo město byste měli být schopni udržet svůj měsíční rozpočet.

Nemovitosti

Benalmadena je dobře známá pro svůj velký potenciál k bydlení, najdete zde cenově dostupné apartmány ve  výškových budovách nebo dražších penthousech s výhledem na moře.

FUENGIROLA

Jen na západ od letiště v Malaze leží Fuengirola, zásadní letovisko Costa del Sol. Kdysi ospalé rybářské město je nyní domovem tisíců osadníků z celého světa.

Proč se přestěhovat do Fuengiroly?

Jméno Fuengirola v Evropě je proslulé svými kilometry krásně upravených pláží, prosperujícím nočním životem a nakupováním. Podívejte se trochu blíže a uvidíte, že to není jen další prázdninová destinace.

Vykročte z pláže a projděte se městem a najdete fascinující historické památky a nádherné parky. Starý přístav, kdysi obchodní centrum města, je stále hlavním dodavatelem čerstvých ryb do Fuengiroly –  musíte vyzkoušet espeto, sardinky grilované na jehle nad otevřeným ohněm na pláži, což je andaluská letní tradice. Vyšplhejte na kopec na maurský hrad z 10. století – dlouho opuštěný – byl nedávno obnoven a nyní se zde konají festivaly a koncerty během letních měsíců.

Obyvatelstvo

Skok z několika tisíců v 60. letech na 72 000 stálých obyvatel dnes,  ze kterých čtvrtina pochází ze zahraničí. Zdaleka to není anglická enkláva populární fantazie, potkáte Iry, Švédy a největší komunitu Finů mimo Skandinávii. Anglicky mluvící populace je nyní dostatečně velká, aby si zasloužila svůj vlastní program kulturních a sociálních skupin.

Nakupování

Pokud byste se unavili mořem … pak nakupujte. Fuengirola je rájem maloobchodu se skutečně ohromující řadou prodejen. Od supermarketů a velkých španělských obchodních domů až po designové prodejny, nepředvídatelné butiky a bazarové obchody – ve Fuengirole najdete vše, po čem vaše srdce touží. A nezapomeňte na třikrát týdně pouliční trhy, pokud si chcete nakoupit nějaký skvost.

Doprava

Letiště Malaga je vzdálené pouhých 25 kilometrů a můžete zde jezdit pravidelnými autobusy z celého Costa del Sol. Dálnice A7 vás rychle dovede podél jižního pobřeží, stejně jako příměstská železniční doprava C-1, která vede z centra města.

Nemovitosti

Jedním z hlavních lákadel pro mnoho lidí je široká nabídka nemovitostí. Od apartmánů v jednom z mnoha nábřežních komplexů, přes městské domy dále do města a nízkopodlažní vily táhnoucí se od pobřeží dále do vnitrozemí, najdete určitě něco, co vyhovuje vašemu vkusu a rozpočtu.

Zaměstnanost

Cestovní ruch je hlavním zdrojem práce. S tak velkou anglicky mluvící populací vám tady  může být  lehčí si najít práci, než v některých menších letoviscích. A jelikož se mnoho lidí rozhodlo odejít do důchodu  a žít ve Fuengirole, je dalším významným zdrojem zaměstnání péče o seniory.

Školství

Fuengirola má mnoho španělských státních škol a snadno najdete i několik mezinárodních škol.

Zdravotnictví

Existuje celá řada klinik veřejného zdraví, ze kterých si můžete ve městě vybrat, včetně 24hodinové pohotovostní služby. 

Životní náklady

Široká škála obchodů znamená, že ceny jsou konkurenceschopné, takže ve Fuengirole budete moci žít rozumně levně s náklady podobnými těm v nedaleké Malaze.

MIJAS COSTA

Mijas Costa je hlavní obchodní a rezidenční čtvrť městské části Mijas. Mijas zahrnuje vesnici na úbočí Mijas Pueblo, letovisko La Cala de Mijas a předměstí Las Lagunas.

Proč se přestěhovat do Mijas Costa?

Mijas Costa je jedním z nejoblíbenějších destinací ve Španělsku, takže přijďte, pokud hledáte živé místo a veškeré pohodlí domova, zatímco se koupete ve slavném slunečním světle.

Prvním okresem podél pobřeží Costa Mijas, který pokrývá dvanáct pláží na dvanácti kilometrech, je oblíbené turistické město Calahonda. Pak se přesunete na východ, do Calypso, Riviera del Sol, Miraflores a Torrenueva a poté do La Cala de Mijas – další destinace plné živých barů a restaurací. Pobřeží obejme skalní vnitrozemské urbanizaciony (obytné zóny) Los Claveles, El Chaparral, Los Farolas, El Faro, Calaburras, La Costa a La Ponderosa.

Marbella je vzdálená pouhých 15 minut jízdy a poblíž jsou také nabílené vnitrozemské puebla Mijas, Coín a Alhaurín el Grande. Parque Acuatico Mijas (vodní park Mijas) je oblíbený u dětí, s tobogány, bazény s vlnami a ostrůvky.   Vzhledem k vysokému počtu turistů a zahraničních obyvatel je k dispozici široký výběr kuchyní z celého světa. Obchodní centrum El Zoco v Calahondě a trhy v Cala de Mijas jsou skvělé pro nakupující. Celá oblast je poseta golfovými hřišti a je zde jízda na koni, tenis, bowling, vodní sporty a spousta výletů. Pobřežní promenáda, která je součástí Senda litoral de Malaga (pobřežní stezka v Malaze), spojuje všechny pláže pro pěší.

Nemovitosti

V obsluhovaných budovách je k mání  spousta zbrusu nových bytů, nebo pokud chcete více soukromí, můžete upřednostnit apartmán v uzavřené komunitě. Většina regionu je zastavěna moderními bytovými domy, ačkoli v Calahondě jsou k prodeji také řadové domy a vily.

Doprava

Různé čtvrti Mijas Costa spojuje pobřežní dálnice A-7. Auto se doporučuje, ale není to nezbytnost , pokud chcete bydlet poblíž pláže a rádi se procházíte.  Po celý rok jsou k dispozici transfery a taxíky, nebo půjčovny aut.  Veřejná doprava v Mijasu je omezena na autobusovou dopravu, ale busy  vás odvezou do Malagy, Marbelly a Fuengiroly. Cesta AP-7 je zpoplatněna.

Zaměstnanost

Jedná se o region, který se točí kolem cestovního ruchu. Služby jsou proto poněkud sezónní, ale dlouhodobé zaměstnání podporují desítky tisíc severoevropských emigrantů.

Zdravotnictví

V Marbelle a Fuengirole jsou nemocnice; v Calahondě a Cala de Mijas je mnoho lékařů a specialistů a taky lékáren.

Školství

Většina škol se nachází podél silnic A-7 nebo AP-7, takže obyvatelé vnitrozemních  urbanizacionů  k nim mají blízko. Kromě státních škol  tady existuje spousta soukromých a mezinárodních škol  umístěných v Marbelle a Fuengirole.

Životní náklady

Východní část pobřeží Costa del Sol je obecně levnější, pokud jde o bydlení.

Většina restaurací nabízí cenově dostupné 3 chodové menu del día. Lety sem provozují levné letecké společnosti za přijatelné ceny. Veřejná doprava je taky levnější, než v jiných evropských zemích. Je velmi snadné utratit zde méně než ve většině částí Evropy.

LA CALA DE MIJAS

La Cala de Mijas je urbanizované letovisko postavené kolem historické rybářské vesnice na Mijas Costa v provincii Malaga.

Proč se přestěhovat do La Cala de Mijas?

La Cala de Mijas je perfektní kombinací cenově dostupného jídla a pití a pláže s modrou vlajkou.

Až do šedesátých let byla La Cala de Mijas malá rybářská vesnice s několika domy a místním kostelem. S přílivem turistů přišly i bytové domy, které se nyní táhnou po dvanácti kilometrech Mijas Costa s luxusní Marbellou na západ a Fuengirolou na východ. Samotné město má hlavní promenádu ​​plnou obchodů, mezinárodních restaurací a komunitních služeb. 

La Cala Golf, Santana Golf, El Chaparral a Mijas Golf jsou v dosahu pláže a nabízejí vynikající podmínky pro hru. Každou sobotu se tady koná oblíbený místní trh a po celý rok různé slavnosti a oslavy. Například festival tří králů konající se začátkem ledna s pouličním průvodem, kde se rozdávají sladkosti pro děti je velmi populární.

Nemovitosti

Provincie Malaga patřila po krachu z roku 2008 mezi nejrychleji se rozvíjející provincie, s 20% růstem v letech 2015-16 a 15% nárůstem v letech 2016-17. Stále je možné najít nemovitosti s dobrou cenou.  Téměř všechny nabízené nemovitosti jsou apartmány, mnoho v blocích se službami se společnými bazény a zahradami.

Doprava

S letištěm v Malaze vzdáleným pouhých 20 minut jízdy a pravidelnou autobusovou a autobusovou dopravou jezdící mezi hlavními městskými oblastmi je snadné se obejít i bez auta. Vemte autobus do Fuengiroly a odtud vlakem do Malagy a dorazíte zde za necelou hodinu a půl.

Zaměstnanost

Cala de Mijas je město věnované službám cestovního ruchu. Pokud jste ochotni cestovat, komunitní  Marbella nabízí rozmanitější možnosti.

Zdravotnictví

V Cala de Mijas je spousta lékařů, od pediatrů až po osteopaty. Marbella nabízí řadu klinik a nemocnic, včetně nemocnice Costa Del Sol, v krátké vzdálenosti.

Školství

V Cala de Mijas existuje několik bilingvních škol, veřejné IES La Cala de Mijas a školy El Chaparral a Los Claveles pokrývají kojence až po střední vzdělání. Mnoho z nich nabízí také lekce španělského jazyka pro dospělé.

RIVIERA DEL SOL

Moderní urbanizace Riviera del Sol se nachází na pobřeží mezi Fuengirolou a Marbellou a je jen pár minut chůze od pláže.

Proč se stěhovat na Riviera del Sol?

Přesuňte se sem za krásným podnebím a výhledem, vynikajícím občanským vybavením včetně snadného přístupu na pláž.

V blízkosti oblíbených pobřežních letovisek Fuengirola a Marbella leží Riviera del Sol, moderní urbanizace, která se nachází jen pár minut chůze od pláže. Tato pláž je méně frekventovaná než ostatní na pobřeží Costa del Sol, je tu malé chiringuito nebo plážová kavárna, kde se po většinu dne podávají jídla a nápoje.

Tato urbanizace vám dává dobrou blízkost pro spoustu aktivit a skvělých dní venku. Marbella s designovými obchody, vynikajícími restauracemi a báječným nočním životem je vzdálena jen 15 minut jízdy. Fuengirola je vzdálená 10 minut jízdy, kde můžete kromě zoologické zahrady, aquaparku a několika kin využít také vynikající pláže.

Obyvatelstvo

Toto je oblíbená oblast u britských  rekreantů; ve výsledku bývá v letních měsících rušnější.

Nemovitosti

Tato oblast těží z dobré kombinace moderních nemovitostí, od rodinných vil až po penthousy a byty. Většina nemovitostí má krásný výhled a přístup k bazénu.

Veřejná zařízení

V docházkové vzdálenosti najdete dobrý výběr občanského vybavení, včetně supermarketů, obchodů, barů, restaurací a zařízení pro volný čas. Milovníci golfu si mohou vybrat z několika blízkých hřišť, včetně golfového klubu Miraflores, který je vzdálený pouhých 5 minut jízdy autem.

Doprava

Riviera del Sol je jen pár minut od dálnice A-7, která vás spojí s řadou klíčových destinací na pobřeží, jako je Marbella na západě a Malaga na východě. Pro mezinárodní lety je letiště v Malaze vzdálené přibližně 30 minut.

Zaměstnanost

Kvůli velké populaci krajanů najdete na Riviera del Sol pracovní příležitosti pro mluvčí angličtiny. Nejlepším řešením při hledání práce jsou odvětví cestovního ruchu a nemovitostí. Existují také příležitosti v oblasti péče o děti, marketingu, technologií a výuky angličtiny jako cizího jazyka (TEFL).

Zdravotnictví

Soukromá zdravotní péče je v této oblasti oblíbená; mnoho lidí využívá zdravotní pojišťovny, které nabízejí služby, jako jsou 24hodinové návštěvy domova, sanitky intenzivní péče a převozy do nemocnic. Španělská státní nemocnice Costa del Sol je vzdálená jen něco málo přes 10 minut a má dobrý počet anglicky mluvících lékařů a zdravotních sester.

Školství

Pokud hledáte britské osnovy, do mezinárodní školy Novaschool Sunland dojedete autem za necelých 5 minut. Křesťanská škola Ark je vzdálená necelých 10 minut a nabízí také britské osnovy. V této oblasti existuje také velké množství španělských státních škol.

Životní náklady

Životní náklady jsou ve srovnání s některými dražšími částmi Costa del Sol přiměřené, s bonusem, že mnoho atrakcí dražších letovisek je stále na dosah.

CALAHONDA

Uhnízděná mezi třpytivou Marbellou a  Fuengirolou, Calahonda je luxusní přímořské letovisko, které nabízí to nejlepší z obou světů.

Proč se stěhovat do Calahondy?

Calahonda je domovem nejdelší pláže na pobřeží Costa del Sol, snadného přístupu k nádherným golfovým hřištím a některým z hlavních měst regionu.

Calahonda se  vyhnula výškovým budovám díky prozíravosti vývojářů, kteří se v 60. letech rozhodli omezit výšku budov a během toho vytvořili atraktivní nové město, které se staralo o blaho své převážně emigrantské komunity. Dnes jsou zde  bary, restaurace a praktické vybavení, které byste mohli potřebovat, a to vše v docházkové vzdálenosti od pláže tak dlouhé, abyste ji mohli použít k dosažení sousední Marbelly, pokud máte náladu na procházku.

Calahonda je samostatné a bezpečné místo, kde se můžete usadit buď v důchodu, nebo i s mladou rodinou. Jeho poloha na západním konci Costa del Sol je také žádoucí, s kontrastními atrakcemi Marbella a Fuengirola je jen krátkou jízdou v obou směrech a přilehlé Puerto Cabopino, které vám dává příležitost zastavit se a obdivovat jachty z jedné z mnoho vynikajících restaurací.

Obyvatelstvo

S populací, která kolísá mezi 14 000 a 45 000 v závislosti na ročním období, se v každém ročním období setkáte s celou řadou přátelských tváří z Anglie, Španělska, severní Evropy i mimo ni.

Nemovitosti

Calahonda působí převážně luxusně díky mnoha domům postaveným v klasickém středomořském stylu. Najdete tu také řadu bytových domů, které se liší velikostí a výdaji, takže se přesunete na toto žádané místo v dosahu svého rozpočtu.

Veřejná zařízení

V Calahondě najdete vše, co potřebujete, včetně bank, obchodů a restaurací, které podávají řadu mezinárodních jídel, aby vyhovovaly kosmopolitní klientele. Zůstat fit nebude problém, ať už navštívíte jedno z mnoha golfových hřišť nebo se připojíte k Club del Sol s posilovnou, bazénem a tenisovými kurty.

Doprava

Díky pobřežní silnici procházející městem se snadno dostanete do sousedních letovisek a na letiště v Malaze je to jen 25 minut jízdy. Alternativně existuje horská silnice s mýtným, která vás zavede dál. Je naprosto možné zde žít bez auta, protože městem jezdí pravidelná doprava spojující vás s hlavními letovisky.

Zaměstnanost

Práce ve městě je z velké části omezena na turistický a servisní průmysl, ale s Marbellou, ekonomickou elektrárnou Costa del Sol na dosah ruky, může být mnoho dalších alternativních příležitostí k práci.

Zdravotnictví

V Calahondě si můžete vybrat ze dvou klinik, které nejsou pohotovostní, nebo se vydat přímo do nemocnice Costa del Sol, která je vzdálená jen pár minut po cestě do Marbelly.

Školství

S rostoucím počtem rodin v této oblasti má Calahonda nyní řadu možností, jak vyhovět vašim vzdělávacím potřebám, se španělskými státními a soukromými školami i blízkými mezinárodními školami v anglickém jazyce.

Životní náklady

Přestože je Calahonda v dotykové vzdálenosti třpytivé Marbelly, nemusí vám tak rychle vyprázdnit kapsy. Ceny jsou obecně o něco levnější a existuje celá řada supermarketů, včetně možností nižšího rozpočtu, které pomohou udržet nízké náklady.

ELVIRIA

Kousek od okouzlující Marbelly v této luxusní urbanizaci s 320 dny slunečního svitu ročně a některými z nejlepších pláží na pobřeží Costa del Sol.

Proč se přestěhovat do Elvirie?

Přesuňte se do kosmopolitní Elvirie a užijte si stylové bary a restaurace, různé outdoorové aktivity a skvělé školy. V této dobře udržované listnaté komunitě najdete také úžasné výhledy a občanskou vybavenost na vysoké úrovni.

Elviria je luxusní a vyhledávaná pobřežní urbanizace, která se nachází deset minut od okouzlujícího města Marbella. S 320 dny slunečního svitu ročně a některými z nejlepších pláží v Marbelle je Elviria oblíbená u kupujících, kteří si chtějí užít venkovní život. Tato dobře udržovaná, listnatá komunita je oblíbená mezi rodinami, které bezpochyby láká dostatek zeleně, klidné prostředí a bezpečné prostředí.

Ačkoli je tato oblast velmi klidná, nenechte se zmást tím, že si myslíte, že je nudná  – s blízkým městem Marbella poblíž najdete restaurace, obchody a bary, nemluvě o spoustě sportovních aktivit, jako je golf tenis, vodní sporty, jízda na koni, jízda na kole a mnoho dalšího. Pláže Elvirie jsou jedny z nejlepších na pobřeží Costa del Sol s jemným pískem a veškerým vybavením, které potřebujete pro perfektní den. Jsou také plné života se stylovými bary a restauracemi, módními plážovými kluby a kavárnami zasazenými do malebných místních chiringuitos.

Díky úchvatným výhledům všude, kam se podíváte, a vynikající nabídce místního vybavení na dosah ruky, není divu, že je Elviria tak oblíbená u zahraničních kupujících, kteří hledají svůj vlastní kousek Costa del Sol.

Obyvatelstvo

S kosmopolitní Marbellou poblíž není divu, že má Elviria prosperující mezinárodní společenství. Tato oblast je oblíbená mezi lidmi ze severní Evropy – zejména u britských expantů a Švédů, kteří se zde rozhodli usadit.

Nemovitosti

V Elvirii najdete velmi luxusní nemovitosti s bonusem, že ceny jsou obecně nižší než ceny v nedaleké Marbelle. Mnoho domů v tomto vývoji má vlastní bazény a většina bytových komplexů a vil je doprovázena nádhernými tropickými zahradami, které poskytují dostatek stínu.

Většina z nich má úžasný výhled na Středozemní moře a hory a většina je dokončena na velmi vysoké úrovni. Pokud máte vyšší rozpočet, najdete zde několik velmi velkých vil – s panoramatické výhledy, bazény, tropické zahrady a vrchol nabídky se všemi doplňky. Ti s menším rozpočtem budou stále moci najít krásně dokončené byty v soukromých komplexech.

Veřejná zařízení

Obyvatelé Elvirie mají na výběr spoustu obchodů, včetně obchodů ze sousedního El Rosario. K dispozici jsou supermarkety, španělské butiky a různé dárkové obchody. Naskočte do auta a hlavní nákupní centra jsou odtud jen pár minut. Za přibližně 20 minut se dostanete do světově proslulého nákupního centra Puerto Banús, kde najdete luxusní designérské značky mezi oblíbenými oblíbenými ulicemi. Odpočiňte si v golfovém klubu Elviria v Santa Maria, 18jamkovém hřišti uprostřed ohromující přírodní scenérie.

Doprava

Autobusy jezdí pravidelně a jste jen 40 minut jízdy od letiště v Malaze. V této oblasti působí řada taxislužeb a pokud řídíte, máte dobré spojení s hlavními pobřežními městy po dálnici A7.

Zaměstnanost

V této části Španělska je pro mluvčí angličtiny více pracovních příležitostí kvůli poptávce mezinárodního společenství. Učení španělštiny vám při hledání zaměstnání poskytne výhodu, ať už hledáte práci v odvětví volného času a cestovního ruchu, nemovitosti, výuku angličtiny jako cizího jazyka (TEFL) nebo komunikaci a technologii.

Zdravotnictví

V okolí Elvirie je řada anglicky mluvících lékařů, například Marbella Medical Services v Marbelle. Anglicky mluvící lékaře najdete také v nedaleké Fuengirole v Clinica Quiron.

Školství

Elviria je známá vynikajícími školami; má řadu mezinárodních škol včetně English International College. Existují dvě soukromé španělské školy, veřejná vysoká škola a německá Hoffmanova škola.

Životní náklady

Ačkoli se jedná o nadstandardní oblast, životní náklady jsou obecně stále nižší než ve Velké Británii a dalších částech Evropy. Životní úroveň je velmi vysoká, takže pokud se rozhodnete koupit zde, určitě získáte hodnotu za své peníze.

MARBELLA

Největší letovisko na pobřeží Costa del Sol a stále nejvíce okouzlující, v Marbelle najdete bezkonkurenční pláže, nádhernou scenérii a španělskou duši uprostřed.

Proč se přestěhovat do Marbelly?

Díky své kosmopolitní důvěře a bezkonkurenčnímu klimatu je Marbella již více než 50 let nejžádanějším letoviskem Španělska. Marbella může být elegantní, ale není to výhradně pro bohaté.

Základní informace

Marbella, oblíbená pro své kouzlo, golf a zlatou míli hotelů, klubů a kasin, je oblíbená z dobrého důvodu; chráněni pobřežním pohořím, budete se vyhřívat v mikroklimatu, které poskytuje průměrnou roční teplotu 18 ° C a má úžasný výhled na moře a hory.

A ve starém městě je stále spousta původní krásy města. Projděte neposkvrněnými uličkami, luxusními obchody a klasickými španělskými kostely a najděte zde i duši staré Marbelly,-Plaza de los Naranjos( pomarančové náměstí). Za horkých letních nocí se promění v bzučivou restauraci pod širým nebem: jen si sedněte a nasávejte atmosféru.

Obyvatelstvo

Podle standardů Costa del Sol se zde budete mísit s neuvěřitelnou řadou národností. 40 000 ze 142 000 silné populace pochází ze 127 různých zemí s britskou většinou. Společně jsou známí jako „Marbelleros“.

Veřejné zařízení

Kromě moře (pláž 16 mil a čtyři přístavy), golfová hřiště (15) a restaurace (600) je Marbella známá ještě jednou: nakupováním. Existuje tady nespočet značkových obchodů s oděvy a klenoty, které si můžete prohlédnout, dále hypermarkety, obchody se specializovanými potravinami, obchody s doplňky, interiéry … nevyčerpáte místa, kde byste utratili peníze!

Doprava

Marbella má spolehlivou autobusovou dopravu, která vás odveze po dálnici A7, která vás spojí s nejbližším letištěm v Malaze a všemi městy na pobřeží Costa del Sol.

Zaměstnanost

Marbella je nejdynamičtější město v provincii Malaga pro podnikání, které představuje 14% obchodu v regionu. Najdete tady  většinu pracovních míst v ekonomice služeb, přičemž prosperující jsou také reality  a stavebnictví. 

Nemovitosti

Na zlaté míli města s bohatými vilami a statky najdete spoustu nemovitostí, od drahých po astronomické ceny. Ale nezoufejte, cenově dostupnější apartmány jsou k dispozici ve výstavbě podél pobřeží a v horských oblastech.

Zdravotnictví

Pokud čtyři golfové hřiště, po nichž následuje oběd o pěti chodech nestačí k tomu, aby vás udržel na vrcholu fyzické zdatnosti, najdete přístup ke zdravotní péči velmi přímočarý. Hlavní zdroj regionu, nemocnice Costa del Sol, se nachází nedaleko města a je jedním z nejlépe vybavených ve Španělsku. Kromě toho si můžete vybrat ze soukromých nemocnic, odborných klinik a mnoha alternativních terapií.

Školství

Marbella má na výběr ne méně než deset mezinárodních škol, včetně britské školy, německé školy a švédské školy.

Životní náklady

Jak můžete očekávat, Marbella je ve srovnání s některými sousedními letovisky hodně zdrahší. Množství maloobchodních prodejen vám ale pomůže udržet hodnotu vašeho týdenního rozpočtu na dobré úrovni.

PUERTO BANUS

Puerto Jose Banus, nebo zkráceně Puerto Banus, je přístav 6 kilometrů jihozápadně od Marbelly, poblíž předměstí Nueva Andalucia na pobřeží Costa del Sol.

Proč se přestěhovat do Puerto Banus?

Puerto Banus je slavný přístav v Marbelle, přezdívaný Andaluský St Tropez, je Mekkou bohatých a slavných a je domovem jednoho z největších luxusních nákupních center ve Španělsku.

José Banús byl developer, který postavil Puerto Banus, aby vypadal jako tradiční andaluská vesnice a přístav. Slavnostní zahajovací večírek v roce 1970 měl seznam hostů mezinárodního vlivu, jako třeba  filmový režisér Roman Polanski, Playboy Hugh Hefner a princ Rainier, nebo  monacká princezna Grace.

Dnes je  moderním luxusním přístavem s 915 lůžky a parkují tady superjachty. Ulice plné celebrit jsou plné luxusních aut, drahých módních butiků a exkluzivních restaurací. Návštěvníci se hrnou do plážových klubů Puerto Banús. Celodenní bary podávají koktejly a šampaňské bronzujícím koupajícím se na lehátkách podél písku.

Na západ od přístavu je pláž Mistral s klubem a chiringuitos, kde se podávají tradiční mořské plody. Na straně Nueva Andalucia je pláž s modrou vlajkou v Playa de Levante (nebo pláž Puerto Banus), která je domovem vodních sportů Banus a plážového klubu Levante. Kousek odtud je pláž Nagueles, kde se nachází hotel Marbella Club, tenisový klub Puente Romano a michelinská restaurace šéfkuchaře Daniho Garcíi.

Puerto Banus je v centru Costa del Golf a nadšenci golfu se mohou těšit na Monte Paraiso, Golf La Dama de Noche, Aloha Golf Club, Las Brisas Golf a Las Naranjas Golf Clubs v okolí.

Obyvatelstvo

Španělé tvoří asi 30%  populace. Dalších 70% tvoří Britové, Skandinávci, Američané a Arabové.

Nemovitosti

Jižní strana přístavu je plochá a má výhodnou polohu v docházkové vzdálenosti od rušné nákupní čtvrti. Nemovitosti na této straně jsou však vzácné a pohádkově drahé, zejména pokud nabízí nerušený výhled na moře. V hlavních  luxusních vilách najdete apartmány. Na severu jsou horské obytné oblasti s domy, které jsou vhodnější pro rodiny. Jedná se často o lepší poměr cena / výkon, ceny související s bezpečností, společnými zařízeními, jako jsou tenisové kurty, vyhřívané bazény, obchody a restaurace, ale také prvky interiérového designu a prostor na terase.

Veřejná zařízení

Ulice lemují luxusní butiky prodávající vše od Christian Dior po Bang a Olufsen a na náměstí Antonio Banderas najdete obrovský obchodní dům El Corte Ingles, který zahrnuje luxusní hypermarket Hipercor. Pro mezinárodní obyvatele této oblasti je spousta vybavení, od potravin Waitrose po anglicky mluvící kosmetické zubaře.

Doprava

Letiště Malaga je vzdálené 60 kilometrů a do Puerto Banus se můžete dostat taxíkem nebo (přes centrum Malagy) autobusem. Řízení je snadné, protože existuje dobrý silniční systém. Můžete se přiblížit po zpoplatněné silnici A-7 nebo pobřežní silnici N-340 – delší, ale malebnější trasa. Existuje rozsáhlá autobusová síť spojující Puerto Banus se sousedními městy a venkovskými oblastmi.

Zaměstnanost

Marbella je jedním z nejlepších regionů ve Španělsku, kde lze najít  zaměstnání  pokud umíte anglicky. Od výstavby až po péči o děti je v této oblasti dostatek expantů na podporu tohoto konkrétního sektoru služeb. Dvojjazyčným uchazečům je k dispozici mnohem více možností, včetně managementu, bezpečnosti, komerčního prodeje a výuky.

Zdravotnictví

Zdravotní středisko San Pedro De Alcántara na Calle Príncipe de Asturias je vynikajícím místem k vyhledání státní zdravotní péče. Existuje také spousta soukromých zdravotnických zařízení, včetně Helicopter Hospital Health, malé nemocnice využívající pohotovostní vozidla vrtulníků.

Školství

Mezi mezinárodní školy patří prestižní Swans College, The American College ve Španělsku a Mayfair International Academy. Existuje také spousta státních škol, zejména v okolí urbanizace San Pedro de Alcántara.

Životní náklady

Životní náklady jsou v Marbelle vysoké, ale mzdy to mohou odrážet. Ceny domů jsou podobné cenám v severní Evropě, ale náklady na veřejné služby a dopravu zůstávají nízké.

NUEVA ANDALUCIA

Tato zelená  rezidenční oblast luxusních vil a apartmánů se nachází v okouzlující Marbelle a má výhled na krásné pláže Costa del Sol a majestátní pohoří Sierra de Ronda.

Proč se přestěhovat do Nueva Andalucia?

Přesuňte se sem za ohromujícím přírodním prostředím, krásnými plážemi, špičkovými golfovými zařízeními a snadným přístupem k honosné Marbelle.

Nueva Andalucia je zelená rezidenční čtvrť luxusních vil a apartmánů nacházející se v jižním Španělsku v obci Marbella. Tato oblast má subtropické středomořské podnebí s horkými léty a teplými zimami, s chladivým vánkem od moře, který temperuje letní vedro.

Tato exkluzivní oblast je velmi vyhledávaná díky nádhernému výhledu na Středozemní moře a majestátní pohoří Sierra de Ronda, nemluvě o blízkosti krásných pláží Costa del Sol. Občanská vybavenost je vynikající – obchody, bary a restaurace, kadeřnictví, tělocvičny, kasina, sobotní trhy a golfové kluby jsou v docházkové vzdálenosti.

S tolika úžasnými zařízeními v blízkém okolí se můžete docela snadno obejít, aniž byste museli opustit lokalitu, ale za pompézní Marbellou a historickou San Pedro de Alcantara vzdálenou pouhých 10 minut jízdy, nemluvě o mnoha golfových klubech v okolí , existuje spousta důvodů, proč se vydat dál.

Když už mluvíme o golfu – přesuňte se sem – a budete mít přímo na dosah ruky čtyři špičková golfová hřiště, vše s ohromující scenérií, náročnými hřišti a vynikajícím vybavením. Aloha Golf, Las Brisas, Los Naranjos nabízejí vynikající výhled na pohoří Sierra de Ronda a první 24hodinový kurz v Evropě, La Dama de Noche, vám díky jeho osvětleným areálům umožní hrát půlnoční hru – není divu, že to nazvali „The Lady of the Night ‚!

Golf není jediný způsob, jak prozkoumat nádhernou přírodu – přírodní park Los Reales de Sierra Bermeja je vzdálený necelou hodinu a má úchvatný výhled na pobřeží. Název této „červené hory“ vychází z hornin bohatých na železo, které této oblasti dodávají nádhernou červenohnědou barvu.

Existuje také spousta pláží k prozkoumání; většina pláží Nueva Andalucia je v docházkové vzdálenosti a mnoho dalších za méně než 10 minut jízdy včetně Puerto Banus. V proslulém populárním přístavu společnosti „PB“ můžete na své luxusní jachtě spatřit celebrity, kteří si užívají slunce. V sobotu si můžete vychutnat řemeslný trh Nueva Andalucia – jeden z největších bleších trhů na pobřeží Costa del Sol. Zde najdete širokou škálu řemeslného zboží, od ručně vyřezávaných figurek, keramiky, obrazů, oděvů, nábytku, textilu a starožitností, nemluvě o koření a čerstvých místních produktech.

Nemovitosti

Najdete zde nemovitost, která vyhoví každému rozpočtu, od luxusních vil u bazénu až po moderní apartmány a moderní řadové domy.

Doprava

I když existují autobusy, které jezdí z města Benitachell, neexistuje přímé vlakové spojení, proto je vhodné mít auto.

Zaměstnanost

Nedaleká Marbella má mnoho podniků a společností poskytujících služby krajanům, kteří tam žijí. To je dobrá zpráva pro anglicky mluvící uchazeče o zaměstnání, protože expanti často dávají přednost jednání s lidmi v jejich rodném jazyce. Obecně najdete většinu práce v odvětví volného času a cestovního ruchu, ale můžete také najít práci v oblasti realit a péče o děti, výuky angličtiny, řízení, krásy, maloobchodu a IT.

Zdravotnictví

V okolí je řada soukromých klinik; státní zdravotní péči Nueva Andalucia zabezpečuje klinika La Campana.

Školství

Existuje celá řada soukromých a veřejných španělsky mluvících škol v této oblasti, ale pokud se chcete řídit anglickými osnovami, Aloha College poskytuje mezinárodnímu vzdělávání v britském stylu a sídlí v sousedství.

Životní náklady

Životní náklady v této oblasti závisí do značné míry na životním stylu-veřejné služby jsou obecně za velmi rozumné ceny a obrovské množství míst k jídlu znamená, že se vždy najde něco, co by vyhovovalo všem rozpočtům.

SAN PEDRO ALCANTARA

Tradiční španělské město San Pedro Alcantara je pouhých 15 minut podél pobřeží od Marbelly a nabízí fantastický výhled na pohoří Sierra de Ronda.

Proč se přestěhovat do San Pedro Alcantara?

Přesuňte se do San Pedro Alcantara kvůli andaluské atmosféře, krásným výhledům a vynikajícímu jídlu a pití.

15 minut po pobřeží od Marbelly leží San Pedro Alcantara, tradiční španělské město s fantastickým výhledem na pohoří Sierra de Ronda. Historie města sahá až do konce 18. století, kdy se jednalo o zemědělskou komunitu, která se specializovala na produkci cukrové třtiny. Skutečnost, že se této obří tropické trávě v této oblasti dařilo, dává tušit subtropické klima horkých let a mírných zim – obojí zmírněné ochlazujícím vánkem ze Středozemního moře.

Město je rozděleno na dvě odlišné části: staré město a novější rezidenční zástavby poblíž pláže. Historické staré město má úžasnou andaluskou atmosféru; Vydejte se do jeho bijícího srdce, na Plaza de la Iglesia, domov krásného kostela obklopeného úzkými uličkami. Projděte se po okolních ulicích a objevte několik zajímavých nezávislých místních obchodů. Pokud se cítíte hladoví, můžete ochutnat lahodné tapas v jedné z mnoha restaurací a barů ve městě.

Jste kousek pěšky od pláže, kde je podél jeho palmové promenády velký výběr restaurací. Existuje spousta okouzlujících plážových barů Chiringuitos, které vás lákají, takže budete opravdu zpokojeni, pokud jde o jídlo. Úrodné zemědělské dědictví této oblasti znamená, že spousta lahodných místních produktů se dostává do veškeré místní kuchyně, nemluvě o vynikajícím úlovku ze Středozemního moře.

Obyvatelstvo

Tato oblast je oblíbená u britských migrantů, ale většina obyvatel jsou španělé. Tato oblast je v létě rušnější a mnoho lidí ji navštěvuje během školních prázdnin.

Nemovitosti

Od moderních vil a stylových bytů až po řadové domy a komerční nemovitosti nabízí se zde široká škála nemovitostí.

Veřejná zařízení

Ve městě je spousta obchodů, včetně řady levných supermarketů a každý týden místní trh pod širým nebem. V centru starého města a na pláži najdete spoustu místních barů a restaurací. K dispozici je také řada sportovních zařízení, včetně San Pedro Sports Center a Cable Ski Marbella, oblíbené centrum vodních sportů na okraji města.

Doprava

Jste blízko 2 letišť; Letiště Malaga je vzdálené asi 45 minut a letiště Gibraltar asi 50 minut. Naskočte do auta a v Puerto Banus můžete být přibližně za 10 minut.

Zaměstnanost

Toto je dobrá část Španělska pro uchazeče, kteří mluví anglicky a hledají zaměstnání s pravidelnými pracovními příležitostmi v nedaleké Marbelle. Většina příležitostí je v cestovním ruchu, maloobchodu a technologiích.

Zdravotnictví

V této oblasti je několik španělských státních zdravotnických středisek plus anglicky mluvící soukromé Medical Center Triay Medical Center poblíž Laude San Pedro International College. K dispozici jsou také zubaři, pediatři a lékárny.

Školství

Laude San Pedro International College pro anglické osnovy poskytuje britské vzdělání pro studenty od 2 do 18 let a je na dosah ruky.

Životní náklady

Životní náklady jsou nízké, jídlo, pití, potraviny a nakupování jsou levnější než v nedaleké Marbelle.

ESTEPONA

Nachází se mezi horami a mořem, Estepona je klasické andaluské město, které si zachovává španělské kouzlo s přístupem k tomu nejlepšímu a ohromujícího pobřeží.

Proč se přestěhovat do Estepony?

Pěkně bílé domy, pláže světové třídy a sofistikovaná atmosféra dělají z Estepony destinaci pro lidi, kteří si užívají ty nejlepší věci v životě.

Základní informace

Estepona je tradiční rybářské městečko, které se stalo letoviskem se zřetelně andaluským vzhledem. Projděte kolem bíle omytých budov vyzdobených úžasnými modrými a růžovými květy směrem k moři a kolem jednoho z mnoha chiringuitos (plážových barů), kde se podávají čerstvé ryby a paella.

Estepona je obklopena horami pohoří Sierra Bermeja a má příjemné mikroklima s přibližně 325 dny slunečního svitu ročně. Léta budou teplá a suchá a zimy budou příjemně mírné, což znamená, že budete moci co nejlépe využít dvou pláží města oceněných modrou vlajkou. Nejoblíbenější je Playa la Rada v centru města s moderní promenádou, kde budete procházet 2,5 km dlouhými palmami a exotickými kaktusy.

Život se stále točí kolem tradičního náměstí v centru – hezké náměstí Plaza de las Flores je vždy plné lidí, kteří se potkávají na lavičkách nebo ve venkovní kavárně.

S populací kolem 70 000 najdete město živé, ale ne ohromně. Toto je místo, kde hledat, pokud hledáte něco tradičněji španělského, ale se všemi slunečnými výhodami, které region nabízí.

Nemovitosti

Estepona je součástí „zlatého trojúhelníku“, který zahrnuje také krásné Benahavís a glam Marbellu. V hezkém starém městě najdete malé byty, zatímco modernější okolní oblasti se skládají převážně z novějších bytových domů. Bydlení se táhne podél pobřeží s řadou komplexů. A pokud chcete vytvořit svůj vlastní velkolepý design, jsou k dispozici také pozemky se stavebním povolením.

Doprava

Příjezd a odjezd nebude problém, protože z letišť v Malaze a Gibraltaru budete v obou směrech méně než hodinu jízdy. Estepona je s okolním regionem spojena rychlou zpoplatněnou cestou AP-7, nebo si můžete udělat čas a užít si pobřeží podél A-7. Pokud jste bez auta, časté spojení z moderního autobusového nádraží na východní straně města vás spojí s hlavními městy a letišti.

Nakupování

Město Estepona je blaženě prosté velkých nákupních komplexů, ale v centru města najdete celou řadu malých a středních obchodů. Existuje také řada trhů, které stojí za prozkoumání. Nakupte čerstvé ovoce a zeleninu na tradičním městském trhu a v neděli ráno seďte v přístavu na populární Mecadill del Puerto, Aladinovu jeskyni dárků, šperků a řemesel.

Vzdělávání

Výběr školy, která je vhodná pro vaši rodinu, nebude problém. Spolu se španělskými státními zařízeními existuje řada mezinárodních škol, které vyučují v angličtině a španělštině. Vyzkoušejte mezinárodní školu v Esteponě a Colegio Bilingüe Atalaya, obě asi 20 minut západně od města Estepona.

Zdravotnictví

Určitě se budete cítit lépe, když se budete pohybovat na slunci, ale Estepona má vynikající péči i o veřejné zdraví, má státní jednotku A&E, ‚Ambulatorio ‚ve městě a hlavní nemocnici v blízké Marbelle. Kromě toho existuje výběr soukromých odborných lékařů a doplňkových lékařských služeb.

Zaměstnanost

Není překvapením, že většinu příležitostí najdete v odvětví služeb a cestovního ruchu, zatímco i stále se rozvíjející trh nemovitostí má spoustu příležitostí. Pro španělské mluvící se zkušenostmi v oblasti prodeje a IT existuje na pobřeží Costa del Sol několik velkých zaměstnavatelů.

Životní náklady

Ceny nájemného a domů jsou na západním konci Costa del Sol obecně vyšší, takže můžete počítat s tím, že za jídlo nebo týdenní nákup zaplatíte o něco více, než byste platili ve větších letoviscích na západě.

BENAHAVIS

Snad nejžádanější horská vesnice Costa del Sol, Benahavís, se nachází mezi nádhernými vrcholy La Serrania de Ronda s nádherným výhledem na oceán.

Proč se přestěhovat do Benahavisu?

Tradiční andaluská horská vesnice se všemi výhodami, které byste očekávali. Krásné scenérie, golf a gurmánské jídlo jsou na dosah ruky.

Pro šťastné lidi, kteří tomu říkají domov, má Benahavís výhled na pobřeží mezi Marbellou a Esteponou. V jasný den můžete dokonce vidět africké pobřeží. Původně byla založena arabskými osadníky v 11. století a její poloha poskytovala praktické využití jako rozhledna proti častým nájezdům pirátů a invazních živlů.

Dnes si město zachovalo většinu svého venkovského kouzla a přidalo golfová hřiště, hotely a vynikající restaurace, které přitahují davy z luxusnějších pobřežních měst. Kouzlo starého města a přírodní krásy okolí se také ukázaly jako inspirace pro uměleckou komunitu města.

Benahavís je rájem pro milovníky přírody, kteří se mohou vydat na túru mezi dvojitými vrcholy a kolem břehů řek lemovaných kaštany a olivovníky. Je to drsná a dramatická oblast, kde se mísí čistý horský vzduch s jiskrou vždy slunečného oceánu pod ním.

Obyvatelstvo

V této malé komunitě 8 884 lidí, z nichž čtvrtina pochází z Velké Británie, vás srdečně přivítáme. Expanze golfu a luxusního ubytování ho učinila obzvláště oblíbeným u bohatých, kteří se mísí s místními obyvateli a uměleckým davem.

Nemovitosti

Benahavís se v posledních letech značně rozšířil a stal se jedním z nejžádanějších míst v regionu. Ceny jsou taky na vyšší hranici, s nemovitostmi, které zahrnují apartmány ve stylové zástavbě, tradiční vesnické domy a luxusní vily s výhledem na hory a moře.

Školství

Nenajdete příliš mnoho horských vesnic se snadným přístupem ke dvojjazyčným školám ve Španělsku, ale Benahavís opět vyhrává, s vysokou školou Atalaya jen pár kilometrů po silnici a další mezinárodní školou v nedaleké Esteponě.

Veřejná zařízení

Na pobřeží Costa del Sol se je tvrdá konkurence, ale milovníci golfu si mohou na dosah ruky užít některá z nejlepších hřišť v regionu. Jídlo je gurmánského standardu a kombinuje místní pochoutky s čerstvými rybami a místně chovaným masem. Ve městě najdete také nový supermarket.

Zdravotnictví

Kromě místního veřejného zdravotního střediska a lékárny vám bude sloužit nemocnice v nedaleké Marbelle a mnohem větší zdravotní středisko, v San Pedru, ve kterém jste za čtvrt hodiny.

Zaměstnanost

Jako malé město není pravděpodobné, že v samotném Benahavís bude příliš mnoho možnosstí na práci, ale blízkost stále prosperující Marbelly nabízí spoustu pracovních a obchodních příležitostí.

Doprava

Horská poloha znamená méně častou autobusovou dopravu, ale jedná se o přátelské město a místní obyvatelé často jezdí na letiště. K dispozici je také vyhrazená taxislužba pro danou oblast, která vás dopraví tam, kam potřebujete.

Životní náklady

Benahavís vám dává šanci na hezké bydlení na dosah Costa del Sol, ale za přijatelné ceny.

CASARES

Casares je postavený na svazích pohoří Sierra Crestellina poblíž Estepony a Marelly.

Proč se přestěhovat do Casares?

Toto klasické místo „pueblo blanco“, které je ideálním místem pro lidi, kteří hledají tradiční andaluský venkovský život, je bohaté na historii, krásu a kulturu a je snadno dostupné z pobřeží.

Pojmenován byl podle slavného bývalého španělského guvernéra Julia Caesara, který údajně navštívil nedaleké horké sirné prameny.  Zřícenina maurského hradu, který leží na vrcholu hromady domů „kostky cukru“, ukazuje na jeho status jedné z posledních pevností Maurů. Caseres byl také jedním z mála míst, která odolala síle napoleonské armády. 

V Casares najdete v „pueblo blanco“ vše, co byste očekávali; ulice se starými bílými budovami lemovanými květinami, náměstí v srdci, kde můžete sedět a nasávat tichou atmosféru a ohromující procházky do přírodní rezervace Sierra Crestellina. Je také domovem nádherných řemeslných obchodů, jednoho z nejznámějších golfových hřišť v regionu a nemovitostí s výhledy, které se táhnou od hor až k pobřeží Gibraltaru.

Obyvatelstvo

Samotná vesnice zůstává převážně španělská s přibližně třemi tisíci obyvateli. I když ve vesnici žijí někteří krajané, většinu lze nalézt v okolní krajině, přičemž mnohem více v moderních mestech poblíž Casares Costa.

Nemovitosti

Pokud budete mít štěstí, můžete si koupit jeden z tradičních bílých vesnických domů, z nichž mnohé jsou staré sto let. V bezprostřední blízkosti jsou větší finky a cortijos, z nichž některé jsou původní, jiné v luxusním měřítku.

Veřejná zařízení

Možná kvůli svému neobjevenému statusu není Casares zrovna maloobchodní mekkou, ale má několik malých vesnických obchodů prodávajících potraviny a řemeslné výrobky, stejně jako týdenní pouliční trh. Existuje tady také několik vynikajících restaurací a barů, kde můžete vesele sedět, jíst, pít a povídat si dlouho do noci.

Doprava

Auto je zde poměrně zásadní, protože do Estepony jezdí denně pouze dva autobusy, jeden ráno a jeden večer. Cesta k pobřeží trvá patnáct minut a vede neuvěřitelně malebnou krajinou.

Zaměstnanost

V samotné vesnici je málo zaměstnání; většina lidí dojíždí na pobřeží za prací v turistickém průmyslu. Vyzkoušejte Marbellu, která je nejdynamičtějším městem pro podnikání v regionu a představuje 14% obchodu v regionu.

Zdravotnictví

Pro všechny neduhy, které nelze léčit v horkých pramenech Julia Caesara, najdete ve vesnici kliniku veřejného zdraví spolu s několika lékárnami. Pro cokoli vážnějšího navštivte nemocnici v Marbelle nebo Esteponě.

Školství

Tři španělské státní školy, které pokrývající základní a střední vzdělání lze nalézt v Casares. Pokud byste se chtěli řídit britským kurikulem, pak je v Sotogrande půl hodiny jízdy autem mezinárodní škola.

Životní náklady

Toto není nejlevnější část Costa del Sol, protože je těsně mimo „zlatou míli“. Je však naprosto možné žít v rámci rozpočtu, pokud využijete větší supermarkety na pobřeží.

MANILVA

Poslední město na západním konci Costa del Sol, Manilva, je tradiční španělské Pueblo Blanco (bílé město), jen pár kilometrů od nejlepších pláží v regionu.

Proč se přestěhovat do Manilvy?

Manilva je ideální pro každého, kdo chce spojit potěšení z nejoblíbenějšího španělského pobřeží s klidným životem v uvolněné a přátelské komunitě.

Manilva, skrytý klenot těsně podél pobřeží od okouzlující Marbelly, nabízí autentický kousek andaluského života. Pouhé 3 kilometry do vnitrozemí od několika moderních letovisek je to rozhodně španělské město. Sladká vína Muscatel vyrobená z hroznů okolních vinic jsou dokonalým doplňkem každodenního úlovku z přístavu sousedního Puerto de la Duquesa.

Zaparkujte své auto a ztraťte se v klikatých, bílích ulicích města. Zastavte se a řekněte „HOLA“ přátelským místním obyvatelům, kteří vás pozdraví, když procházíte kolem kostela, než se vydáte nahoru, abyste si užívali úžasný výhled na vesnici Casares a přes pobřeží do Marbelly a Estepony. Prozkoumejte o něco hlouběji síť starodávných venkovských stezek k sirným pramenům Baños de la Hedionda, kde se údajně kdysi Julius Caesar koupal v léčivých vodách. V Manilvě se můžete odprostit od starostí a užít si bohatší a zdravější životní styl.

Obyvatelstvo

Jeho poloha na západních hranicích Costa del Sol znamená, že mnoho návštěvníků se nikdy nedostane až na Manilvu.  Přicházejí o klenot malé, přátelské a hlavně španělské komunity, která tady žije. 

Nemovitosti

Manilva je skvělou alternativou k dražším místům v okolí, jako jsou Marbella a Sotogrande, a nabízí půvabné městské domy a apartmány spolu s vilami a finky (farmy), které můžete prozkoumat v okolní krajině.

Veřejná zařízení

Město je dobře známé díky báječným tapas a sladkým vínům podávaným v barech kolem náměstí. Milovníci golfu budou v ráji, v okruhu 10 kilometrů najdete 12 hřišť a ve městě najdete další sportovní a volnočasová zařízení. Obchody zahrnují supermarket, pekárnu a vinotéku.

Doprava

Letiště Gibraltar je vzdálené 45 minut jízdy, Malaga jen něco málo přes 60 minut, ale nabízí lety do většího počtu destinací. Exploze rozvoje podél pobřeží v posledních letech přinesla lepší přístup, včetně nového podjezdu Sabinillas a přístupu k zpoplatněné silnici AP-7.

Zaměstnanost

Manilva má jedny z nejnižších měr nezaměstnanosti v regionu Malaga, přičemž většinu práce zajišťuje cestovní ruch. Blízkost Gibraltaru a Marbelly také znamená přístup k širší škále příležitostí.

Zdravotnictví

Obec má vlastní kliniku veřejného zdraví a lékárnu, v pobřežních urbanizacích je k dispozici více lékařů. Pokud potřebujete nemocnici, nejbližší je v Esteponě je 20 minut jízdy.

Školství

Ve vesnici jsou španělské státní školy pro všechny věkové kategorie. Pokud máte zájem o britské národní vzdělávací programy, jedna z nejlépe hodnocených španělských mezinárodních škol se nachází v nedaleké Sotogrande.

Životní náklady

Najdete zde věci levnější, zejména ve srovnání s prémiovými cenami Marbelly a jejích satelitních měst. Manilva obstarává turistům méně než potřebám místního obyvatelstva a ceny tuto skutečnost odrážejí.

LA DUQUESA

La Duquesa je elegantní přístavní město na Gibraltarské rovině v Malaze s výhledem na středomořský přechod do Afriky.

Proč se přestěhovat do La Duquesa?

Le Duquesa se nachází v blízkosti Marbelly, Sotogrande a Gibraltaru, ale se svým vlastním chladným a svěžím kouzlem je jedním z nejlépe střežených tajemství Costa del Sol.

La Duquesa, která byla nedávno oceněna modrou vlajkou, je oblíbená jak u majitelů lodí, tak u turistů. 

Na obou stranách je lemované plážemi: ​​Playa de las Gaviotas a Playa del Castillo na západě a Playa Sabinillas , rybářské vesnice Sabinillas a Castillo de la Duquesa (pojmenované podle hradu z roku 1767) stojí za to vidět.

Za přístavem má La Duquesa Golf and Country Club 18jamkové golfové hřiště navržené Robertem Trentem Jonesem Sr. Alcaidesa Links má výhled na Gibraltarskou skálu s Heathlandem, Valderramou, Sotogrande, La Reservou, La Cañadou a San Roque.

Obyvatelstvo

Na rozdíl od mnoha míst na pobřeží Costa del Sol je La Duquesa rušná jen během letního období. Zbytek času zůstává stylovým, autentickým španělským městem. Existuje zde komunita imigrantů složená převážně z Britů, Irů a Skandinávců.

Nemovitosti

Většina urbanizací obklopuje golfové hřiště nabízející kombinaci městských domů a bytů s komunitními bazény. Dále do vnitrozemí jsou vily se soukromými zahradami a bazény, nebo můžete žít i v samotném centru města.

Veřejná zařízení

Služby přístavu pokrývají kotviště pro lodě do 20 metrů, doplňování paliva, mycí zařízení, satelitní televizi, 24hodinovou ostrahu, elektřinu a vodu.

Přibližně 30 minut jízdy odtud se nachází marbellovský Puerto Banus s nákupními oblastmi přístavu Puerto Banus, El Corte Inglés a Marina Banus. Jen ve vnitrozemí Marbelly je obrovské nákupní centrum La Cañada. Ve městě je také spousta obchodů, supermarketů a bank.

Doprava

La Duquesa je asi hodinu jízdy od Malagy a 45 minut jízdy od letišťe v Gibraltaru. Je na trase autobusu Estepona – La Linea (na Gibraltar).

Zaměstnanost

La Duquesa je skvělým místem pro lidi, kteří plánují pracovat na Gibraltaru, Marbelle nebo Sotogrande, ale chtějí žít na klidnějším místě.

Zdraví

Ve městě je mnoho poskytovatelů zdravotní péče, veřejných i soukromých. Nejbližší zdravotní středisko a zubař jsou v Sabinillas na silnici San Luis de Sabinillas

Školství

Nejbližší mezinárodní školou je Sotogrande, vysoce úspěšná škola s vynikajícími učiteli a vybavením. Mezi Manilvou, Sabinillas a Castillo de la Duquesa je na výběr několik španělských škol.

EL FARO

Idylický a okouzlující, El Faro je nejlépe známý místně pro ikonický maják, který mu dává jeho jméno. El Faro, umístěný na vyčnívajícím poloostrově dva kilometry západně od Fuengiroly, nabízí jedny z nejlepších výhledů na Středomoří, které se nedají najít kdekoli na pobřeží.

Stejně jako u všech majáků je i úlohou El Fara varovat před blížícím se skalnatým pobřežím.

Jeden pohled dolů na pláž a brzy pochopíte proč ho stojí za to vidět: zlaté písky, které charakterizují Costa del Sol, jsou zde rozbité ostrými skalami, což vede k výjimečnému sdružování skal. Děti všech národností jsou zde u břehu vyzbrojeny sítěmi a kbelíky a touhou chytit co největšího kraba.

Z každé strany skalnaté části jsou jemné pláže, které jsou poměrně těsně ohraničené dálnicí, ale dostatečně klidné. Blízko západního konce pláže je několik restaurací a malých barů, všechny cenově dostupné a většinou ve španělské v atmosféře. Na druhé straně dálnice jsou tiché obytné ulice, dobře udržované zahrady a minimální obchodní aktivita.

Denní vyžití a večerní potěšení

Mohlo by vás probudit teplo vycházejícího slunce, stejně jako očekávání, že si na Costa del Sol užijete další uvolněný, rušný, vzrušující nebo naplňující den. Ať vás probudí cokoli, jemné tempo El Faro vám usnadní den.

Pokud se váš ideální prázdninový dům nebo nové místo na slunci točí kolem snu o líných letních dnech a nocích zahalených v teple středomořského objetí, může být El Faro dokonalým cílem. Budete potřebovat auto (nebo se spolehněte na veřejnou dopravu), ale celkově má ​​tento kout Costa del Sol vše, co si můžete přát…

Pláž je v docházkové vzdálenosti; stejně jako několik možností stravování. Pokud se cítíte energičtí, do Fuengiroly se dostanete také pěšky, zejména k blízkým atrakcím, jako je impozantní hrad Sohail a rozlehlé nákupní centrum Miramar. Rodiny s dětmi školního věku mohou posílat své potomky do nedalekých mezinárodních škol nebo mateřských škol. Nachází se zde  i nemocnice v blízké Marbelle  a sousední oblasti v obci Mijas mají některá z nejlepších golfových hřišť v jižním Španělsku.

Jemné dny a šumivé výhledy na moře

Ve večerních hodinách jsou místní plážové bary příjemné a zůstanou otevřené pozdě, pokud si to počet hostů vyžádá, a restaurace jsou stejně příjemné, ale pro cokoli dalšího budete muset zamířit do Fuengiroly nebo se vydat o něco delší cestou na západ do Marbelly.

V opačném případě musíte použít na nákup své auto a zásobit se nápoji, jídlem a pozvat i přátele, aby vám pomohli vytvořit společenský rozruch v pohodlí vašeho dvorku.

CABOPINO

Cabopino je klidný přístav, který se nachází mezi Marbellou a Benalmadenou. Jedná se o mnohem menší přístav než Benalmadena s vlastním skutečně středomořským stylem. Turisté to často přehlížejí hlavně proto, že to není vidět ze silnice, ale stejně jako všechny pobřežní přístavy má několik velmi dobrých restaurací a barů, stejně jako krásnou pláž a golfová hřiště.

Cabopino má fantastické pláže na obou stranách, které nejsou nikdy příliš přeplněné a je také vedle přírodního parku písečných dun a borovic. Na pláži, nalevo směrem k písečným dunám, je nudistická pláž. Přístav je ozdoben borovicovými kopci a horami.

Po ruce máte obchody a facility v sousedních urbanizacích Elviria a Calahonda. Albert’s on the Port je nejznámější restaurace, zejména pro své steaky. Harbor Lights je přátelská rodinná restaurace, která také stojí za návštěvu.

Nejrušnějšími  za typického slunečného rána jsou však nepochybně číšníci. Je tady zpousta restaurací, kaváren a džusových barů.