Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O Španělsku > Aktuality > Proč si vybrat k životu Španělsko?

Proč si vybrat k životu Španělsko?Marbella

Přemýšlíte nad koupí nemovitosti, domu či bytu ve Španělsku? Proč zrovna Španělsko a jakou oblast si zvolit?

Asi každý z nás už byl někdy na dovolené ve Španělsku.  Je zde příjemné klima, vstřícné a přátelské obyvatelstvo, dobré jídlo, spoustu slunce, moře a krásné pláže. Kdo by zde nechtěl žít nebo alespoň trávit  nějakou část v roce.

Proč si vybrat zrovna oblast Costa del Sol?

Španělsko je zajímavá  země s různorodým vyžitím. Pokud uvažujete o tom, že si zde pořídíte nemovitost, asi  také přemýšlíte, jakou oblast zvolit. Mnohé  totiž napadnou třeba Baleárské nebo Kanárské ostrovy. Proč tedy Costa del sol?

 1. Coste del Sol je v překladu Slunečné pobřeží, jde o region v jižním Španělsku, v autonomním společenství Andalusie, který se skládá z pobřežních měst a obcí podél Středozemního pobřeží provincie Málaga. Dříve se zde nacházela řada malých rybářských osad, ale dnes je region turistickou destinací světového významu. 
 2. Jde pořád o pevninu, součást Evropy. Pokud tedy poletíte, váš let nebude trvat déle než 3 hodiny. Dá se zde případně dopravit autem či autobusem. 
 3. Počasí a klima jsou zde skvělé po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou v průměru červenec, srpen a září. Nejchladnější leden, únor  a březen, kdy zde občas zaprší, ale teploty jsou podobné našemu babímu létu.
 4. Ideální je variabilita prostředí – do dvou hodin se můžete vypravit k Atlantiku, lyžovat na hory, zajet si na výlet do Madridu. Ze všech letovisek se také snadno dostanete do Sevilly, Cordoby i Granady, které rozhodně stojí za vidění. 
 5. Můžete si zvolit jak přímořský, městský život,  tak život v malých rybářských městečkách. Vybere si tedy ten, kdo má rád ruch města a zábavu, tak i klidnější atmosféru.
 6. Je zde skvělá infrastruktura. Jste sice u moře, ale můžete zde fungovat jako z kteréhokoli velkoměsta na světě.
 7. Jde o ideální místo pro home office. Pokud nejste závislí na docházení kanceláře a ke své práci potřebujete pouze počítač a rychlý internet. Což vzhledem k vybudování internetové sítě 5G není problém.
 8. Je zde skvělé sportovní vyžití. A to nejen, co se týká vodních sportů, ale také jsou zde různě variabilní golfová hřiště, tenisové kurty nebo dokonce možnost zajet si zalyžovat.
 9. Kvalita potravin je na vysoké úrovni, vlastně je s ČR nesrovnatelná – je zde neuvěřitelný výběr ovoce, zeleniny, ale také kvalitního masa a čerstvých ryb a mořských plodů. Navíc za srovnatelné či dokonce i nižší ceny.
 10. Potřebujete si odpočinout, nabrat síly, dobít baterky, načerpat energii? Slunce a vitamin D udělají své, vždyť jde přece o slunečné pobřeží. Navíc jsou zde přátelští a příjemní lidé, takže se  budete cítit hned jako doma.
 11. Lítají zde pravidelné nízkonákladové linky Smartwings, Eurowings nebo Ryanair. Případně se zde můžete doletět přes Curych. 
Skvělé podnebí
Pláže a plážové kluby
Málaga
Noční život
Paella